Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać się na masaż gorącymi kamieniami?

Dlaczego warto wybrać się na masaż gorącymi kamieniami?
Masaż gorącymi kamieniami to praktyka stosowana od tysięcy lat i działa nie tylko relaksacyjnie, ale również prozdrowotnie. Można z niego skorzystać w dobrych gabinetach kosmetycznych, dlatego wiele kobieta zastanawia się, na czym dokładnie polega i czy jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami i jakie dokładnie daje efekty?

Na czym polega?

Jak sama nazwa wskazuje, masaż przebiega z wykorzystaniem rozgrzanych kamieni – najczęściej bazaltowych, które charakteryzują się dobrym przewodnictwem temperatury. Wiele osób obawia się ich wysokiej temperatury, jednak jest ona w pełni komfortowa i bezpieczna dla skóry. Masaż kamieniami można stosować na wszystkie partie ciała i często łączy się go z technikami masażu klasycznego, takimi jak głaskaniem, ugniatanie i rozcieranie. Najczęściej towarzyszą mu olejki eteryczne oraz delikatna muzyka, które gwarantują odprężenie organizmu. Czas trwania masażu to zwykle mniej więcej godzina, w zależności od tego, które dokładnie partie obejmuje.  

Wskazania i przeciwwskazania

Tak jak każdy zabieg kosmetyczny, ma on swoje wskazania i przeciwwskazania. Nie powinny się na niego decydować osoby z gorączką, stanami zapalnymi, krwotokami, miażdżyca, tętniakami, wadami serca oraz chorobami zakaźnymi. Nie poleca się decydować na masaż gorącymi kamieniami w ciąży oraz podczas menstruacji. Jeśli chodzi o wskazania, najczęściej zaleca się go w celach relaksacyjnych i prozdrowotnych, w szczególności u osób, które:

 • mają znaczną nadwagę lub otyłość;
 • są w okresie rekonwalescencji po długiej chorobie;
 • znajdują się w stanie pourazowym lub poudarowym;
 • cierpią z powodu rwy ramiennej lub kulszowej.

Masaż  gorącymi kamieniami można wykonywać również w celach profilaktycznych, aby rozluźnić mięśnie i poprawić kondycję skóry. Oferuje go między innymi gabinet kosmetyczny Endorfina, który znajduje się w miejscowości Orzesze na terenie województwa śląskiego.

Zalety masażu gorącymi kamieniami

Pozytywne działanie rozgrzanych kamieni było znane już w starożytności. Wśród największych zalet masażu gorącymi kamieniami należy wymienić przede wszystkim:

 • poprawę odżywienia skóry;
 • lepsze oddychanie skórne;
 • poprawę krążenia;
 • zwiększenie zdolności mięśni do pracy;
 • poprawę elastyczności skóry;
 • redukcję cellulitu;
 • działanie regenerujące i relaksujące.

Osoby, które regularnie decydują się na masaż gorącymi kamieniami, zauważają znaczną poprawę stanu skóry oraz rzadziej skarżą się na uporczywe póle mięśni.

Opracowanie:
Orzesze, Wolności 21
tel. 693 896 226
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz