Materiał Partnera

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe?

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe?

Prowadzenie księgowości firmy nie jest proste, nic więc dziwnego, że większośc właścicielu firm nie decyduje się na samodzielnie prowadzenie całej dokumentacji związanej z działaniem firmy. W takiej sytuacji stoją przed wyborem - własna księgowa czy zatrudnienie biura rachunkowego do prowadzenia dokumentów? Ta druga opcja jest o wiele bardziej korzystna dla firm!

Minusy własnej księgowej

Własne księgowa w firmie? Taki koncept brzmi kusząco, ale nie zawsze dobrze się to kończy. Własny dział księgowości co prawda sprawdzi się, ale tylko tak, gdzie pracy jest bardzo dużo, czyli w bardzo dużych firmach. W przypadku niewielkich działalności koszt zatrudnienia księgowej sprawia, że jest to po prostu nieopłacalne.

Jakie są minusy korzystania z własnej księgowej?

  • Jesteś zależny od jej obecności - księgowa może w każdym momencie zachorować, spóźnić się czy wyjechać na wakacje, a w takiej sytuacji często zostajemy na lodzie. Najkorzystniej byłoby zatrudnić kilka osób w dziale księgowym, ale jest to jeszcze droższa opcja.
  • Duży koszt dla małych firm  - księgowa nie jest osobą, która chciałaby zatrudniać minimalną płacę. Dla małej firmy koszt zatrudnienia osoby odpowiedzialnej za księgowość byłoby zbyt duży i obciążający dla budżetu przedsiębiorstwa.
  • Konieczność szkolenia na koszt firmy - dobrze byłoby, gdyby księgowa była na bieżąco ze wszystkimi nowościami w przepisach. Wiąże się to z koniecznością regularnego posyłania ją na szkolenia, co sprawia, że przez kilka dni nie będzie mogła ona pracować, a dodatkowo szkolenia są kosztowne dla firmy.

Plusy korzystania z usług biura rachunkowego

Jak mówi nam właściciel firmy Biuro Rachunkowe Dorota Binio Sp. z o. o., biuro rachunkowe to szereg zalet i rozwiązanie wszystkim problemów z ewentualną księgową. Zalety korzystania z biura rachunkowego to:

  • Kontrole poza siedzibą firmy - kiedy przychodzi czas na kontrolę skarbową, wielu przedsiębiorców zaczyna mocno się denerwować. Jednakże problem ten znika, kiedy współpracujemy z biurem rachunkowym - wszystkie kontrole skarbowe będą odbywać się w biurze rachunkowym.
  • Doświadczeni pracownicy - biura rachunkowe zatrudniają wielu pracowników, którzy mają doświadczenie w tym co robią oraz szeroką wiedzę teoretyczną. To w interesie biura jest to, aby móc się wykazać przed klientami. Z tego powodu bardzo często wysyłają swoich pracowników na szkolenia.
  • Odpowiedzialność OC biura rachunkowego - w razie błędu ze strony biura rachunkowego mają odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje powstałe w wyniku ich pomyłki szkody. Jest to dodatkowe zabezpieczenie dla klientów.
Opracowanie:
Grójec, Lewiczyńska 42
tel. 506 507 838
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz