Materiał Partnera

Dlaczego warto wybierać meble tapicerowane?

Dlaczego warto wybierać meble tapicerowane?

Meble tapicerowane stanowią dużą część oferty mebli różnych producentów i sklepów. Nie jest niczym wyjątkowym widok tapicerowanej sofy w salonie czy pięknie obitych krzeseł w jadalni. Nie dzieje się tak bez powodu – meble tapicerowane mają wiele zalet i to sprawia, że są przez nas chętnie wybierane. Jakie to zalety? Tego dowiecie się, czytając poniższy artykuł.

Przede wszystkim: wygoda

Co tu kryć, tapicerowane meble są wygodne. Miękkie tkaniny sprawiają, że aż chce się na nich siedzieć lub leżeć. Dlatego też tak chętnie wybieramy tapicerowaną sofę lub narożnik do naszego mieszkania, lub zwracamy uwagę na obicia krzeseł. Coraz częściej też tradycyjne drewniane łóżka zastępowane są przez te tapicerowane – pokryty materiałem zagłówek bardziej zachęca do wypoczynku z książką niż twarda drewniana rama.

Duże znaczenie ma tu jakość zarówno materiałów, jak i wykonania. Słabe, mało wytrzymałe tkaniny szybko się zniszczą lub wyblakną, co wpłynie negatywnie na walory estetyczne mebli ale też na komfort ich użytkowania. Wysokiej jakości meble oferuje firma Meble Sobczyk, która zajmuje się wykonywaniem na wymiar tapicerowanych sof, łóżek, narożników i mebli z obiciem.

Wygoda towarzyszy też innym aspektom użytkowania mebli tapicerowanych. Bardzo łatwo jest bowiem utrzymać je w czystości. Pielęgnacja i konserwacja odpowiednim środkiem czyszczącym wystarczy, by sofa służyła nam przez długie lata. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, więc bez trudu znajdziemy odpowiedni.

Uniwersalne, ale wyjątkowe

Wydawać by się mogło, że te dwie cechy są niemożliwe do połączenia. Nic bardziej mylnego! Uniwersalność mebli tapicerowanych polega na tym, że pasować będą do każdego pomieszczenia – wszystko zależy od dobranego wzoru oraz koloru tapicerki.

Tu właśnie pojawia się wyjątkowość, czyli nic innego jak znalezienie materiału, który odpowiada naszym upodobaniom czy stylowi, w jakim zaaranżowaliśmy wnętrze mieszkania. Najwięcej możliwości daje nam w tym zakresie zamówienie mebli na wymiar – mamy wtedy szansę znaleźć niepowtarzalny wzór, którego trudno szukać w katalogach sklepów meblowych. Proste linie mebli w połączeniu z geometrycznymi figurami na tapicerce lub całkowicie pozbawione zdobień świetnie sprawdzą się w nowoczesnym pomieszczeniu. Kwiaty czy też inne fantazyjne zawijasy pasować będą to pomieszczeń utrzymanych w klasycznym stylu.

Wspomnieć należy również o cenie mebli tapicerowanych, która w porównaniu do mebli skórzanych jest o wiele niższa. Meble skórzane nie mają też wspomnianych wyżej zalet – trudno wyobrazić je sobie w aranżacji innej niż nowoczesna, mniejszy jest też zakres wzorów i kolorów. Wszystko przemawia na korzyść mebli tapicerowanych, co potwierdza ich niemalejąca popularność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz