Materiał Partnera

Dlaczego warto wybierać futra sztuczne?

Dlaczego warto wybierać futra sztuczne?

25 listopada- już od ponad 15 lat- obchodzony jest „Dzień bez Futra”. Świadomość społeczeństwa na temat bestialskiego traktowania zwierząt w przemyśle futrzarskim z roku na rok wzrasta. Dzięki temu rośnie też sprzedaż futer sztucznych. Są one doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którzy cenią sobie  dobry styl i lubią ciepłe okrycia wierzchnie. Dlaczego jeszcze warto rozważyć kupno futra sztucznego?

NIE dla cierpienia zwierząt

Przy produkcji futer sztucznych nie cierpi żadne zwierzę. Są one tworzone z syntetycznych materiałów, które dzięki nowoczesnej obróbce technologicznej, doskonale imitują futro naturalne. Tkaniny futerkowe niejednokrotnie do złudzenia przypominają sierść królika, lisa,  szopa czy norek. Materiały te dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, o dowolnej długości włosa. Przez to możemy wybierać spośród naprawdę licznych fasonów i modeli, które będą stanowiły modny dodatek w naszej garderobie. Warto wybierać tkaniny futerkowe od sprawdzonych producentów. Mamy wówczas gwarancję wysokiej jakości włókna. Jednym z najbardziej polecanych dostawców jest firma Janwo. Specjalizuje się ona w dystrybucji tkanin tego typu. Każdy zakup futra naturalnego przyczynia się do krzywdy zwierząt, z których powstało. Dzięki świadomie podjętej decyzji, można tego uniknąć.

Niższa cena

W porównaniu do futer naturalnych- futra sztuczne- są o wiele tańsze. Ceny luksusowych płaszczy, wykonanych z odzwierzęcego materiału, mogą kosztować krocie. Są symbolem bogactwa i głuchego sumienia. Za odzież wykonaną z tkanin futerkowych zapłacimy dużo mniej, a efekt wizualny będzie bardzo podobny. Niejednokrotnie ciężko rozpoznać różnicę gołym okiem. Ponadto- dzięki niższej cenie- możemy pozwolić sobie na zakup kilku elementów garderoby i stworzyć niesamowite stylizacje, które będą idealnie wpisywać się w modowe trendy. Do kurtki wykonanej ze sztucznego futra, dobierzmy ciepłą czapkę lub kapelusz- efekt będzie oszałamiający.

Dobra izolacja termiczna i trwałość

Zwolennicy futer naturalnych zawsze podkreślają, że są one bardzo ciepłe i  stanowi to jeden z czynników, dla których decydują się na tego typu zakup. Tymczasem odzież, wyprodukowana z tkanin futerkowych również zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną. Nowoczesne materiały świetnie zatrzymują ciepło blisko ciała, a przy tym zapewniają organizmowi dobrą wentylację. Na pochwałę zasługuje także ich trwałość. Dobrze konserwowane futro sztuczne może posłużyć nam wiele lat. A kiedy się nam znudzi, możemy z powodzeniem przerobić je na inne elementy garderoby lub wykorzystać do wykonania obszyć na np. butach zimowych.

Opracowanie:
Łódź, Skłodowskiej-Curie 12/14
tel. 42 636 22 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz