Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto używać puchowych poduszek i kołder?

Dlaczego warto używać puchowych poduszek i kołder?

Puch oraz pierze to materiały od dawna stosowane do wypełniania kołder i poduszek. Są cenione za komfort, który zapewniają, a który przekłada się na zdrowy sen. Puch to naturalny surowiec najwyższej jakości. Jest lżejszy i delikatniejszy od pierza. Za najlepszy rodzaj uchodzi puch gęsi, ale do produkcji kołder i poduszek wykorzystuje się również puch kaczy.

Na początek warto obalić mit dotyczący używania kołder puchowych tylko w określonych porach roku. Zazwyczaj kojarzone są one z chłodnymi, jesiennymi i zimowymi  nocami, natomiast Kołdry puchowe doskonale sprawdzają się również latem, jednak w cieplejszych porach lepiej stosować kołdry lekkie, zwane też letnimi lub letnio-wiosennym. Kołdry letnie i zimowe różnią się od siebie wagą wypełnienia a czasem konstrukcją. Ze względu na specjalną konstrukcję oraz właściwe rozmieszczenie wypełnienia; puch, który wypełnia kołdrę znajduje się w specjalnych komorach lub kasetach, co uniemożliwia powstawanie tak zwanych chłodnych stref. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi ciepło podczas snu. Właściwości puchu, a także pierza, wpływają na cyrkulację powietrza, co pozwala jej kumulować ciepło zimą oraz odprowadzać je latem. W ten sposób nawet w upalne noce będzie ona gwarantowała znakomite warunki do snu.

Musimy jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego modelu, a tych w ofercie producentów wyrobów pościelowych znajdziemy wiele. Kołdry całorocznej będziemy mogli używać w chłodne i ciepłe noce. Zwróćmy również uwagę na jakość kołder i poduszek puchowych. Dobry produkt będzie wypełniony odpowiednio wysortowanym, odpylonym i idealnie czystym puchem i pierzem o dobrej spręzystości. Produkowany w Polsce puch gęsi cieszy się uznaniem na całym świecie, a jego dobre właściwości termoizolacyjne zawdzięczamy naszemu klimatowi. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem zakup rodzimego produktu.

Zalety i wady wyrobów puchowych

Aby wyjaśnić, dlaczego powinniśmy mieć w naszej sypialni kołdrę i poduszki z puchu lub pierza, musimy najpierw omówić wyjątkowe właściwości tego naturalnego materiału. Puch ma trójwymiarową, haczykowatą strukturę i jest bardzo lekki. Charakteryzuje się ponadto dużą sprężystością, która odpowiada za jego zdolność magazynowania powietrza. Im jest ona wyższa, tym lepszą izolację cieplną wykazuje puch. Wszystkie te cechy wpływają na nasz komfort, kołdra puchowa bierze bowiem udział również w utrzymaniu optymalnej temperatury naszego ciała – odprowadza pot i wilgoć, pozwala skórze oddychać, dzięki czemu będzie nam ciepło, ale nie „za gorąco”.

Ważnym atutem dla wielu będzie ponadto naturalny charakter tego rodzaju pościeli. Z syntetykami wygrywa on nie tylko pod wpływem oferowanego komfortu, ale również bezpieczeństwa dla środowiska. Połączenie nowoczesnych technologii z ekologicznymi produktami pozwoliło stworzyć kołdry oraz poduszki puchowe przyjazne alergikom. Eliminacja roztoczy w wyrobach producenta pościeli Polskie Północne Pierze i Puch Sp z o.o. możliwa jest poprzez procesy wielokrotnego prania w specjalistycznych ekologicznych środkach antyroztoczowych, odpylania, sortowania, a także poprzez uszlachetnienie puchu gęsiego powłoką teflonową. Niemniej ważne jest zastosowanie specjalistycznych antyalergicznych tkanin. Pamiętać przy tym należy, że kołdry i poduszki, w których nie zastosowano ww. rozwiązań likwidujących alergeny są również bezpieczne pod względem alergenów.

Zakup pościeli z puchu wysokiej jakości będzie kosztowny, co dla wielu stanowi minus. Inwestycja taka będzie jednak korzystna dla naszego zdrowia i dla naszej planety. Kołdra i poduszki służyć nam będą długie lata, a to dzięki użyciu trwałych materiałów i solidnym wykonaniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz