Materiał Partnera

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Znajomość języka angielskiego nie jest dzisiaj szczególną umiejętnością. To raczej oczywiste, że osoba, która ubiega się o pracę, aplikuje na studia lub wyjeżdża na zagraniczne wakacje, potrafi komunikować się w tym języku obcym. Niektórzy angielskiego uczą się już w przedszkolu, inni zaczynają dopiero w dorosłym życiu. Każdy z nich może osiągnąć sukces.

W szkole wielu uczniów traktuje naukę języka obcego jako przymus, a więc automatycznie czują oni niechęć i opory wobec wkuwania słówek czy rozwiązywania zadań gramatycznych. Z wiekiem rośnie jednak świadomość tego, jak ważna w obecnych czasach jest wielojęzyczność. Dlatego coraz więcej osób podnosi swoje kwalifikacje, uczęszczając do szkół językowych, takich jak Bradbury.

Znajomość angielskiego zwiększa szanse na rynku pracy

Umiejętność posługiwania się Business English znacznie zwiększy Twoje szanse na rynku pracy. W polskich miastach coraz częściej swoje filie otwierają korporacje z całego świata. Głównym językiem, jakim posługują się pracownicy, jest tam angielski. Nie trzeba dodawać, że również kultura pracy, zarobki czy pakiety benefitów są na światowym poziomie. Płynna znajomość języka obcego w mowie i piśmie pozwoli Ci wziąć udział w procesie rekrutacji, a także zdobyć wymarzoną posadę.

Również polskie firmy coraz częściej potrzebują managerów, specjalistów do spraw eksportu czy ekspertów do nawiązywania kontaktów z klientem zagranicznym. Osoby na tych stanowiskach mają realną szansę na rozwój poprzez udział w międzynarodowych targach, konferencjach, szkoleniach czy delegacjach.

Posługiwanie się językiem angielskim na wakacjach

Angielski przydaje się też na wakacjach. To uniwersalny język turystów z całego świata, którym możesz posługiwać się w Europie, Ameryce, Azji czy Afryce. Ułatwi też nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami, których jest w Polsce coraz więcej. Dobra znajomość języka zdecydowanie zniesie bariery i wszelkie opory przed poszerzaniem sieci swoich międzynarodowych kontaktów.

Angielski w sytuacjach codziennych

Choć żyjesz w Polsce, każdego dnia jesteś bombardowanymi zagranicznymi reklamami, komunikatami, obcojęzycznymi nazwami, oglądasz filmy z lektorem lub słuchasz muzyki z całego świata. Język angielski przewija się wszędzie. Zwłaszcza, jeśli mieszkasz w dużym mieście, jest więcej niż pewne, że jego znajomość ułatwi Ci funkcjonowanie i poszerzy horyzonty. Będziesz mógł sięgać po zagraniczną literaturę, oglądać filmy, które nie są dostępne w Polsce czy rozumieć treść nuconych pod nosem piosenek zza oceanu. Oglądając największe europejskie stacje telewizyjne, będziesz miał bieżącą wiedzę o sytuacji na świecie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz