Materiał Partnera

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Zagraniczne wakacje, wyjazd służbowy, szansa na awans zawodowy – to tylko niektóre z powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego. To właśnie rodzima mowa mieszkańców Wysp Brytyjskich umożliwia międzynarodową komunikację. Dlatego też każdy, niezależnie od wieku, powinien nauczyć się choćby podstaw tego języka. Jakie jeszcze korzyści płyną z nauki angielskiego? Sprawdź.

Rozwój zawodowy

Możliwość awansu i zdobycia lepiej płatnej posady powinna być silnym impulsem do nauki języka angielskiego. Na najlepiej opłacane stanowiska są zatrudniane osoby, które nie mają problemu z barierą językową. Tylko takim pracownikom są składane propozycje dotyczące zagranicznych wyjazdów i staży. Trzeba przy tym pamiętać, że angielski przyda się w każdym kraju na świecie – jest to język zarówno biznesu, jak i nauki.

Nawet ci, którzy potrafią biegle komunikować się w tym języku, powinni doskonalić swoje umiejętności. Możliwość odbycia kursów dedykowanych słownictwu z konkretnej branży to świetny sposób na szybkie opanowanie nowych, specjalistycznych zwrotów.

Szersze perspektywy

Języka angielskiego warto uczyć się od najmłodszych lat. Młodzież, która opanowała angielskim na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację, ma dużo szersze perspektywy niż ich rówieśnicy.

Dla dzisiejszej młodzieży nie istnieją granice. Chętnie podróżują, poznają świat i nowe kultury. Dzięki znajomości języka angielskiego mogą także brać udział w wymianach międzynarodowych, a już jako studenci korzystać z programu Erasmus. Daje to wielkie możliwości rozwoju i zdobycia wszechstronnego wykształcenia” – mówi specjalista z Jagiellońskiego Centrum Językowego.

Program nauczania oferowany przez szkoły podstawowe i licea może jednak okazać się niewystarczający, aby dokładnie poznać ten język. Dlatego wskazane jest uczestnictwo w dodatkowych kursach. Mogą one także lepiej przygotować do matury i egzaminów językowych.

Nowy standard podróżowania

Dzięki znajomości języka angielskiego można komfortowo czuć się we wszystkich zakątkach świata. Posługuje się nim obsługa hotelowa, kelnerzy, a niekiedy także przewodnicy wycieczek. Angielski jest zdecydowanie językiem sprzyjającym uprawianiu turystyki. Trzeba też pamiętać o tym, że konieczność korzystania z usług tłumaczy generuje ogromne koszty. Podróżnik, który potrafi rozmawiać po angielsku, nie musi nawet organizować urlopu przy pomocy biura turystycznego. Wysyłając maile, konsultując się telefonicznie z zagranicznymi hotelami czy pensjonatami można samemu zaplanować wymarzoną wyprawę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz