Materiał Partnera

Dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Niespodziewane zdarzenia losowe mogą przytrafić się każdemu. Nie ma osób, które są w stanie przewidzieć przyszłość. Większość ludzi lubi czuć się bezpiecznie, dlatego decyduje się na rozwiązania, które chronią nieruchomość w przypadku nieszczęśliwych wypadków losowych. Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie domu i mieszkania? To kluczowe pytanie, które zadaje sobie wiele osób.

Co zyskujesz dzięki ubezpieczeniu?

Czy ubezpieczasz swój samochód i nie widzisz w tym nic dziwnego? Dlaczego więc zastanawiasz się nad ubezpieczeniem swojego domu lub mieszkania, skoro spędzasz w nim znacznie więcej czasu niż w aucie? To dom jest miejscem, gdzie przechowujesz ważne dokumenty, swoje osobiste rzeczy i gdzie znajduje się centrum Twojego codziennego funkcjonowania. Ubezpieczenie domu lub mieszkania powinno być dla Ciebie czymś oczywistym.

Niestety w dalszym ciągu nie jest to rodzaj zabezpieczenia, o którym pamięta każdy. Tymczasem w życiu mogą spotkać Cię różne zdarzenia losowe. Coraz częstsze w naszym klimacie są pożary będące wynikiem uderzenia pioruna, gradobicia czy silne wichury. A może mieszkasz w niebezpiecznej okolicy i Twój dom zagrożony jest podpaleniem lub atakiem ze strony podejrzanego towarzystwa? Przed każdą z tych ewentualności możesz się zabezpieczyć. Czy warto? Dzięki polisie ubezpieczeniowej będziesz mógł starać się o odszkodowanie, które umożliwi Ci np. usunięcie usterek zaistniałych po gradobiciu. Możesz także liczyć na pomoc fachowców w przypadku zalania domu podczas powodzi. Jest to najlepszy sposób, dzięki któremu uchronisz swój dobytek.

Wybierz ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb

Wybór ubezpieczenia domu czy mieszkania może być dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli wcześniej nie miałeś żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Przede wszystkim dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi warunkami polisy, która Cię interesuje. Zwróć uwagę na wysokość składki, a także zakres ochrony. Zastanów się jakie zabezpieczenie będzie Ci najbardziej potrzebne. Być może Twój dom znajduje się na terenie, który najbardziej zagrożony jest powodziami – zwróć uwagę, aby taki zapis znajdował się w ubezpieczeniu. Nigdy nie sugeruj się wyłącznie ceną. Poczytaj informacje w sieci i porównaj ze sobą oferty kilku firm. Sprawdź opinie innych klientów i zobacz, jak firmy reagowały w przypadku zdarzeń losowych. To pozwoli Ci na wstępną weryfikację i pierwsze wybory.

Czy większy zakres ochrony zawsze jest lepszy?

Dokładnie zapoznaj się z tym, co proponuje Ci ubezpieczyciel. Jeżeli mieszkasz w bloku, to prawdopodobnie nie będziesz potrzebował ochrony dachu przed gradobiciem. Zastanów się, czy zapisy zawarte w umowie ubezpieczeniowej są dla Ciebie i Twojego domu, czy mieszkania faktycznym zagrożeniem. Jak podkreślają pracownicy firmy Ultra. Ubezpieczenia: Nie zawsze więcej znaczy lepiej w przypadku ubezpieczenia nieruchomości. Ten rodzaj zabezpieczenia powinien być zawsze dopasowany indywidualnie do klienta i jego potrzeb. Na tym etapie bardzo ważna jest rola doradcy, który profesjonalnie może określić realne zagrożenia – dodają.

Opracowanie:
Olsztyn, Warmińska 28
tel. 89 523 51 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz