Materiał Partnera

Dlaczego warto stylizować brodę u profesjonalnego barbera?

Dlaczego warto stylizować brodę u profesjonalnego barbera?

W ostatnich latach powstało wiele barber shopów zajmujących się stylizacją brody. Tysiące mężczyzn w Polsce przyjmuje zaś wizerunek „drwala”, czyli dobrze ubranego, męskiego i zadbanego mężczyzny z modnym zarostem. Pasuje on bowiem zarówno młodym panom, jak i poważnym biznesmenom w kwiecie wieku. Warunek jest jeden: broda musi być odpowiednio przystrzyżona, doskonale wyprofilowana, a także wypielęgnowana.

Idealnie przystrzyżenie do kształtu twarzy

Broda pasuje każdemu. Nie każdemu jednak pasuje w danej długości i o danym wyprofilowaniu. To właśnie tym zajmują się barberzy. Dokładnie określają oni koloryt skóry mężczyzny, stan skóry, kolor zarostu i włosów, a także oczu. Przed strzyżeniem i przycinaniem definiują oni również kształt podbródka, żuchwy, czy nawet szerokość nosa. Analizie poddawany jest również styl ubioru. Broda musi bowiem idealnie harmonizować się z całą prezencją mężczyzny. To właśnie takie podejście do strzyżenia i modelowania zarostu, może odmienić całkowicie wizerunek. Wielokrotnie dzięki pracy barberów, mężczyźni stają się bardziej męscy, czy też odmłodzeni. Mitem jest bowiem to, że broda postarza, a kilkudniowy zarost wskazuje na brak dbania o siebie oraz higienę!

Pielęgnacja brody

W przypadku krótkiego zarostu oraz brody, nie trzeba wielokrotnie kupować różnego rodzaju specyfików do ich pielęgnacji. Jeśli jednak stawiasz na znacznie dłuższą brodę, musisz pamiętać o tym, aby odpowiednio ją nawilżać i odżywiać. Włosy rosnące na twarzy, są bowiem twardsze i bardziej suche od tych, które porastają głowę. Wizyty u barberów to zatem również pielęgnowanie brody. Wykorzystywane specyfiki posiadają w składzie naturalną keratynę wzmacniającą końcówki, czy też jedwab, zmiękczający włos. W przypadku zaś różnych tonów kolorystycznych Twojej brody – np. odcieni rudego, czy w przypadku siwych włosów – pielęgnacja polega również na profesjonalnej koloryzacji.

Indywidualne podejście do każdego klienta

Każdy z nas odwiedzał salony fryzjerskie, w których strzyżenie wykonywane jest „hurtowo”, czy inaczej „taśmowo”. Miejsca, w których działają certyfikowani barberzy, znacznie się od nich różnią. Cała stylizacja brody, a także fryzury, jest wykonywana precyzyjnie. Indywidualne podejście od każdego klienta powoduje, że po pierwszej wizycie nasz specjalista, będzie wiedział, jaki czas należy nam poświęcić podczas następnego razu. To pozwala uniknąć czekania na swoją kolej, a także tworzy poczucie, że fryzjer/barber nie spieszy się, zwracając uwagi na najmniejsze szczegóły. Jeśli zatem chcesz odmienić swój wygląd, przeżywając prawdziwą metamorfozę, koniecznie odwiedź Fabrykę Piękna Joanny Dudy-Balcar. To tam usługi świadczone są zarówno dla Panów, jak i dla Pań – np. bezpieczne ściąganie hybryd z paznokci. 

Opracowanie:
Tarnów, Bernardyńska 6
tel. 575 511 900
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz