Materiał Partnera

Dlaczego warto stosować opakowania styropianowe?

Dlaczego warto stosować opakowania styropianowe?

Opakowania styropianowe towarzyszą nam na co dzień. Stosowane są m.in. do ochrony delikatnych przedmiotów takich jak meble, szkło, lekarstwa oraz sprzęt RTV i AGD. Bardzo często można spotkać je także w branży spożywczej i gastronomicznej, do przechowywania, transportu i dystrybucji żywności. Dlaczego znakomicie sprawdzają się w tej roli? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Czym jest styropian?

Styropian to tworzywo powstałe w procesie spieniania granulek polistyrenu, z którego produkuje się szeroką gamę tworzyw sztucznych, mających wiele praktycznych zalet. Sam styropian jest produkowany metodą gwałtownego procesu ogrzewania parą wodną polistyrenu mającego formę granulek. Jego komórki mają obłe kształty, a pomiędzy nimi występują niewielkie pustki powierza, dzięki czemu posiada on dobre właściwości izolacyjne, przyczyniające się do jego szerokiego zastosowania w wielu dziedzinach.

Zalety opakowań styropianowych do przechowania żywności

Opakowania ze styropianu są bezpieczne dla żywności, dlatego też mamy pewność, że pozostawione w nich produkty nie stracą swoich walorów smakowych oraz nie przesiąkną zapachem opakowania. Kolejnym atutem jest również ich zdolność do utrzymywania temperatury produktu. Właśnie dlatego stosowane są w działalnościach związanych z dowozem jedzenia do klienta lub przez osoby, które także w pracy chcą zjeść ciepły i smaczny posiłek. Kolejny atut to ergonomiczny kształt i niewielka masa. Producenci opakowań styropianowych tacy jak firma Bordeks z Latchorzewa w woj. mazowieckim, oferują swoim klientom kubki styropianowe o różnej wielkości, a także miski i pojemniki niedzielone, dwudzielne, a nawet trójdzielne, w których można umieścić wieloskładnikowe propozycje daniowe. Opakowania te są również szczelne, dlatego też można serwować w nich gorące napoje takie jak kawa czy herbata. Dużym atutem opakowań styropianowych jest ponadto ich estetyka i możliwość dopasowania do konkretnego biznesu, można bowiem nakleić na nie logo firmy, dla łatwiejszej identyfikacji.

Jak widać opakowania styropianowe mają naprawdę wiele niekwestionowanych zalet, które sprawiają, że wciąż są one niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu. Jeśli prowadzisz działalność w której korzystanie z nich jest niezbędne, skorzystaj z propozycji firmy Bordeks, która oferuje nie tylko szeroką gamę opakowań styropianowych (także papierowych, plastikowych czy foliowych), ale gwarantuje również bardzo korzystne ceny zakupu przy nabyciu większych ilości.

Opracowanie:
Stare Babice, Warszawska 300
tel. 500 214 000
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz