Materiał Partnera

Dlaczego warto spożywać owoce?

Dlaczego warto spożywać owoce?

Owoce to naturalne witaminy dostępne przez cały rok. Orzeźwiają, oczyszczają, dobrze smakują i sycą. Sprzyjają utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz wzmacniają organizm i stabilizują ciśnienie tętnicze. Zawierają dużą ilość antyoksydantów, dzięki czemu mają działanie przeciwutleniające. Liczne badania wykazały, że jedzenie owoców wywiera bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Poznaj zalety jedzenia owoców.

Zalety regularnego spożywania owoców

Owoce są niezastąpionym i bardzo bogatym źródłem witamin, soli mineralnych i aminokwasów. Posiadają dużą dawkę antyoksydantów i sprzyjają oczyszczaniu organizmu z toksyn. Nie sposób wymienić wszystkich korzyści wynikających z ich regularnego spożywania, dlatego skupimy się na tych najważniejszych. Przede wszystkim, owoce są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, dlatego dobrze wpływają na metabolizm. Przy tym są ubogie w białko i tłuszcz, dlatego sprzyjają utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz dają długotrwałe uczucie sytości. Są też uważane za niskokaloryczne. Zwiększają odporność organizmu oraz dobrze wpływają na jego ogólne funkcjonowanie, ponieważ zawierają bardzo duże ilości witamin z grupy A, C, E i B, a także magnezu, cynku, jodu i wapnia. Regularne spożywanie owoców pozwala zachować dobre zdrowie i samopoczucie.

Należy także wspomnieć, że owoce doskonale nawadniają organizm, dlatego tak ważne jest ich regularne spożywanie. Szczególnie latem, gdy tracimy więcej wody z organizmu oraz w godzinach porannych, ponieważ w nocy ciało traci część zgromadzonej wody. Najbogatsze w wodę są takie owoce jak arbuzy, melony oraz soczyste jabłka.

W najlepszej jakości świeże i ekologiczne owoce od najlepszych dostawców można zaopatrzyć się np. na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach pod Warszawą.

Kolorowe menu – jak jeść owoce?

Dietetycy są zgodni co do tego, że zbilansowana dieta powinna opierać się na owocach i warzywach, których powinniśmy spożywać ok. pół kilograma dziennie. Owoce zawierają sporo fruktozy i glukozę, które dodają energii na cały dzień, dlatego warto jeść je na śniadanie. Można nimi zastąpić kawę! Owoce dobrze jest zawsze mieć pod ręką. Są zdrową przekąską do pracy – sycą, sprzyjają dobrej koncentracji oraz łagodzą stres i napięcie. Owoce dobrze sprawdzają się również jako zdrowa kolacja – owocowy koktajl bez cukru pomoże się wyciszyć i ułatwi zasypianie. Owoce są też sposobem na niejadków. Podawane na deser, doskonale zastąpią niezdrowe słodycze i mocno pobudzą apetyt.

Opracowanie:
Ząbki, Piłsudskiego 180
tel. 22 771 58 26
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz