Materiał Partnera

Dlaczego warto skorzystać z usług salonu dla psów?

Dlaczego warto skorzystać z usług salonu dla psów?

Kiedyś powszechnie twierdziło się, że psy można pozostawić same sobie, a i tak sobie poradzą. Coś w tym jest, jednak dziś coraz więcej osób dostrzega znaczenie profesjonalnego strzyżenia, kąpieli oraz pielęgnacji sierści. W końcu psy to najlepsi przyjaciele człowieka i trzeba o nie zadbać. Osobą, która w tym pomoże dba jest groomer - profesjonalny psi fryzjer.

Kim jest groomer?

Najprostszą definicja groomera jest po prostu psi fryzjer, jednak oferta salonów dla psów jest o wiele szersza i nie obejmuje jedynie dbania o włosy i fryzury. Do usług zalicza się również inne usługi pielęgnacyjne takie jak np. mycie sierści, kąpiele, czesanie, czyszczenie jamy ustnej, trymowanie, specjalne mycie oczu i uszu oraz oczywiście wspomniane strzyżenie. Przychodząc do salonu, mamy więc możliwość zadbania o całkowitą pielęgnację naszego zwierzaka.


Dlaczego warto iść do groomera?

Salony pielęgnacyjne dla psów to miejsca, gdzie osoby, którym naprawdę zależy na zdrowiu oraz wyglądzie swojego zwierzęcia mogą zapewnić mu profesjonalne strzyżenie, czyszczenie oraz zadbanie o jego skórę. Nawet osoby, które nie są do końca przekonane co do konieczności korzystania z takich serwisów, powinny choć raz samodzielnie przekonać się, czy usługi są pomocne dla ich psa.

Profesjonalni groomerzy doskonale wiedzą, jak zachowywać się w stosunku do zwierząt, dlatego nie musimy obawiać się, że nasz pies nie będzie chętny do przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych. Otrzymamy również liczne wskazówki, które będziemy mogli wykorzystać w przyszłości niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na ponowną wizytę, czy też nie.

Profesjonalny salon dla psów

Dbanie o swojego pupila jest bardzo ważne dla wszystkich właścicieli, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że nie zawsze jesteśmy chętni do oddawania go w obce ręce. Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać, że salon Psia Moda oferuje profesjonalne usługi, które poprawiają wygląd oraz zdrowie psów wszystkich klientów.

Usługi groomerskie

Pierwszą usługą, która automatycznie kojarzy się z salonami dla zwierząt, jest oczywiście strzyżenie. Zanim do niego dojdzie, pies jest dokładnie myty przy pomocy naturalnych kosmetyków odżywiających sierść.  Kolejnym krokiem podejmowanym przez groomera jest rozczesywanie sierści oraz ewentualnego trymowania. Kiedy wszystkie procesy przygotowujące psa do strzyżenia się skończą, psi fryzjer przechodzi do najważniejszego, czyli samego strzyżenia. W zależności od wielkości psa, długości sierści oraz oczekiwań klienta, takie zabieg może trwać od dwóch do nawet kilku godzin.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz