Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia na życie?

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia na życie?

Wszystko dobrze, jeśli nie mamy żadnych kłopotów ze zdrowiem. Nikt nie chce myśleć o przykrych zdarzeniach losowych. Nie mniej jednak warto pomyśleć o dodatkowych ubezpieczeniach na nasze zdrowie i życie. Ono jest bezcenne. Niestety, zdrowia i życia nikt i nic nie wróci, możemy jednak choć zabezpieczyć finansowo życie naszych bliskich w razie naszej śmierci.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie opłacamy po to, by chronić naszych bliskich przed finansowymi skutkami naszej śmierci. Zapewnia ono finansowe świadczenie wskazanej przez nas osobie w przypadku naszej śmierci (na skutek wypadku, po długiej chorobie, w wyniku zawału serca lub udaru mózgu czy po prostu z przyczyn naturalnych). Dodatkowo, ubezpieczenie możemy, a nawet powinniśmy poszerzyć o ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenie na życie zawierane jest zazwyczaj na bardzo długi okres, a my co miesiąc opłacamy składki. Firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby podzielić się informacjami na temat stanu naszego zdrowia. Co ciekawe, nawet banki upominają się o ubezpieczenie na życie w przypadku wzięcia kredytu. Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Cena jest zależna od naszego wieku, a także od przebytych chorób (stąd medyczna ankieta), naszego obecnego stanu zdrowia, wykonywanej pracy oraz ewentualnie od rodzaju uprawianych sportów ekstremalnych. Pozostałe czynniki wpływające na wysokość ceny to generalna suma ubezpieczenia na jaką się zdecydujemy, czasu ubezpieczenia, które wybraliśmy oraz od częstotliwości naszych składek.

Dodatkowe pakiety

Ubezpieczenie na życie możemy także rozszerzyć o dodatkowe pakiety, najczęściej wybierane to oczywiście ubezpieczenie NWW. Klienci decydują się też często na ubezpieczenie leczenia  szpitalnego, choroby nowotworowej lub innych poważnych chorób. Decydując się na zakup ubezpieczenia na życie warto skorzystać z porad profesjonalnego agenta ubezpieczeniowego typu Agnieszka Bałbaczyńska, który udzieli Ci wsparcia, wyjaśni wszelkie szczegóły, czy ewentualnie podpowie z jakich dodatkowych polis chroniących nasze zdrowie skorzystać. Ubezpieczenie na życie zazwyczaj działa już od momentu podpisania umowy. Po śmierci osoby ubezpieczonej, zgłaszamy się do ubezpieczyciela o wypłatę świadczenia, co zazwyczaj następuje do 30 dni od zgłoszenia. Istotną informacją jest fakt, że otrzymane odszkodowanie nie podlega opodatkowaniu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz