Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy?

Wielu osobom wydaje się, że pomoc rzeczoznawcy majątkowego jest potrzebna wtedy, gdy nie można się dogadać w sprawie wyceny. Jednak nie jest to prawda. Prawo zaleca sprzedającym, aby skorzystać z takich usług. Dzięki temu szybciej i skuteczniej sprzedamy nieruchomość. Starając się o kredyt hipoteczny w banku, skorzystajmy z pomocy doświadczonego rzeczoznawcy, aby zwiększyć swoje szanse.

Profesjonalizm rzeczoznawcy

Świat finansów jest tajemniczy i skomplikowany. Dlatego skorzystajmy z pomocy doświadczonej firmy Szastok Piotr Wycena nieruchomości. Przede wszystkim rzeczoznawca sporządzi operat szacunkowy. To autorski dokument urzędowy, który określa wartość danej nieruchomości. Przepisy prawne określają, co dokładnie ma się w nim znaleźć. Obejmuje precyzyjne określenie konkretnej nieruchomości, cel, zakres i adekwatne przepisy prawne sporządzonej wyceny, źródła pozyskanych informacji o posesji i datę wyceny. Operat szacunkowy powinien być prawidłowo i rzetelnie wykonany. Ma określać przeznaczenie nieruchomości, biorąc pod uwagę plan zagospodarowania przestrzennego. Rzeczoznawca wskaże też odpowiednie techniki i metody kalkulacji. Przedstawi obliczenia. Sporządzi również analizę rynku nieruchomości w zakresie uwzględniającym cel i sposób wyceny.

Kiedy przyda się nam operat szacunkowy?

Operat szacunkowy przyda się nam w różnych sytuacjach. Przede wszystkim wtedy, kiedy chcemy wiedzieć, jaka jest dokładna wartość danej nieruchomości. Tak więc jest niezbędny, gdy chcemy kupić, sprzedać albo zamienić konkretną nieruchomość. Pomoc rzeczoznawcy majątkowego jest nieoceniona, gdy zamierzamy wnieść naszą nieruchomość jako niepieniężny wkład do spółki. Wiele osób decyduje się również na usługi rzeczoznawcy, gdy chce ustalić wysokość podatków i opłat uzależnioną od wartości nieruchomości. Wycena rzeczoznawcy jest niezbędna przy egzekucji komorniczej, upadłości konsumenckiej lub postępowaniu spadkowym.

Przeciętny Kowalski dowiaduje się najczęściej o operacie szacunkowym, gdy ubiega się o kredyt hipoteczny w banku. Doświadczeni i profesjonalni doradcy kredytowi już na pierwszym spotkaniu informują klientów o kolejnych etapach procedury i liście potrzebnych dokumentów. Oprócz zaświadczeń od pracodawcy o zatrudnieniu i osiąganym wynagrodzeniu, potrzebny jest również operat szacunkowy. W ten sposób bank będzie wiedział, czy nie ubiegamy się o kredyt większy niż wartość nieruchomości. W końcu to właśnie ona będzie zabezpieczeniem kredytu. Wiele banków współpracuje z rzeczoznawcami. To dla nich świetne rozwiązanie, jednak niekoniecznie jest zawsze dobre dla nas. Dlatego sami poszukajmy profesjonalnego rzeczoznawcy.

Opracowanie:
Kędzierzyn-Koźle, Zamknięta 30
tel. 603 978 125
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz