Materiał Partnera

Dlaczego warto skorzystać z oferty Centrum podatku niemieckiego?

Dlaczego warto skorzystać z oferty Centrum podatku niemieckiego?

Osoby mający stałe zatrudnienie w Niemczech, zobowiązane są do rozliczania podatku w tamtejszym Urzędzie Finansowym. To nie zawsze jest łatwe zadanie, dlatego warto poprosić o pomoc specjalistów w tej dziedzinie. Takich znajdziemy w Centrum podatku niemieckiego, gdzie możemy skorzystać z usług rozliczeń podatkowych i wielu innych kwestii. Jednak dlaczego warto zdecydować się na ofertę tego przedsiębiorstwa?

Co wyróżnia Centrum podatku niemieckiego?

Centrum podatku niemieckiego to przedsiębiorstwo prowadzone przez Huberta Fala w Przemyślu w województwie podkarpackim. Celem działania tego biura jest niesienie pomocy osobom pracującym w Niemczech, która polega między innymi na doradztwie w kwestii podatków, a także rozliczaniu podatków dochodowych w Niemczech, składaniu deklaracji podatkowych czy wyliczaniu kalkulacji zwrotów. Z pomocą fachowców podatkowych z Centrum podatku niemieckiego możemy uzyskać maksymalny zwrot podatku z Niemiec.

Warto podkreślić, że biuro to współpracuje ze Stowarzyszeniem Lohnsteuer Hilfe-Polonia e.V. Stowarzyszenie to posiada pełne uprawnienia w zakresie doradztwa podatkowego w Niemczech oraz pomocy podatkowej, sporządzenia deklaracji podatkowych i reprezentowania swoich klientów przed niemieckim Urzędem Finansowym. Dzięki temu podatnicy korzystający z oferty Centrum podatku niemieckiego z Przemyśla mogą liczyć na wiele rozmaitych usług w tym kierunku. Poza tym za tym przedsiębiorstwem przemawia doświadczenie i jakość, a we wszystkie sprawy wkładane jest pełne zaangażowanie.

Jaką pomoc oferuje Centrum podatku niemieckiego?

Centrum podatku niemieckiego oferuje swoim klientom pomoc w wielu sprawach związanych z podatkami, które musimy rozliczyć w Niemczech. Przede wszystkim klienci mogą skorzystać z pomocy w rozliczeniach rocznych. A warto podkreślić, że obowiązek wypełnienia rocznej deklaracji podatkowej mają wszyscy, którzy obecnie pracują na terenie Niemiec lub też pobierają niemiecką emeryturę, rentę lub jakiekolwiek świadczenia socjalne i zapomogi.

W kwestii rozliczenia podatków warto dodać, że niezbędnym dokumentem jest Lohnsteuerbescheinigung, czyli zaświadczenie podatkowe. Każdy pracownik otrzymuje się od pracodawcy po zakończeniu roku podatkowego lub po zakończeniu stosunku pracy. Na podstawie tego dokumentu specjaliści od podatków z Centrum podatku niemieckiego pomogą nam prawidłowo przygotować deklarację podatkową, a następnie złożyć ja we właściwym urzędzie. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach otrzymamy wspomniany dokument. Zwykle taka sytuacja dotyczy pracowników sezonowych lub pracujących w rolnictwie lub ogrodnictwie. Warunkiem jest jednak to, że są oni opodatkowani ryczałtowo. Oprócz tego Centrum podatku niemieckiego oferuje swoim klientom:

  • kalkulacje zwrotu lub dopłaty podatku,
  • weryfikowanie decyzji otrzymanych z niemieckiego Urzędu Finansowego,
  • składanie odwoń od decyzji,
  • składanie skarg do Sądów Finansowych,
  • doradztwo podatkowe,
  • wybór klasy podatkowej.
Opracowanie:
Przemyśl, Barska 15
tel. 606 420 555
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz