Materiał Partnera

Dlaczego warto skorzystać z masażu głowy w gabinecie?

Dlaczego warto skorzystać z masażu głowy w gabinecie?

Na co dzień nasze włosy narażone są na działanie mnóstwa szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak wiatr, skrajne temperatury, suszarka, farby do włosów i wiele innych. Stosując środki pielęgnacyjne w postaci np. odżywek, szamponów czy olejków, zapominamy o bardzo ważnym i dającym dobre efekty zabiegu, jakim jest profesjonalny masaż skóry głowy w gabinecie kosmetycznym. Dlaczego warto się na niego zdecydować i co warto o nim wiedzieć?

Masaż skóry głowy – dlaczego warto?

Najczęściej dbamy o włosy od zewnętrznej strony, zapominając o tym, że włosy wytwarzane są w skórze i to właśnie od stanu cebulek zależy między innymi, to, czy i jak często włosy wypadają i jaka będzie ich kondycja. Masaż skóry głowy jest ocenionym sposobem na wzmocnienie cebulek włosów oraz mikrokrążenia skóry głowy. Dzięki poprawie mikrokrążenia, usprawniona i przyspieszona zostaje wymiana składników odżywczych w tym miejscu, a także eliminacja szkodliwych toksyn. Ponadto taki masaż bardzo dobrze wpływa na samopoczucie, działając kojąco i odprężająco oraz redukując napięciowe bóle głowy.

Masaż skóry głowy na porost włosów

Jak więc wyglądają zalety takiego masażu wyglądają w praktyce? Po pierwsze, jeśli borykamy się z problemem wypadających włosów, to jest to jedna z najskuteczniejszych metod przeciwdziałania temu procesowi, ponieważ podczas masażu skóry głowy nie tylko poprawia się mikrokrążenie w tych okolicach, a tym samym praca cebulek włosów, ale także pozbywamy się w ten sposób martwego naskórka, a także kosmetyków, które blokują mieszki włosowe.  Odprężające działanie tego rodzaju masażu również nie jest bez znaczenia, bowiem działania ono sprzyjająco na porost włosów. Dodatkowo możemy podczas masażu skóry głowy użyć wyciągów z roślin przyspieszających proces wzrostu włosów.

Masaż skóry głowy pomocny na łysienie

Łysienie to kolejny problem, z którym zmaga się wielu ludzi, a na który masaż skóry głowy w połączeniu z wizytą u lekarza, który zrobi potrzebne badania krwi i ustali źródło problemu, staje się nieocenionym sposobem, dzięki któremu cebulki włosów stają się bardziej dotlenione, a tym samym wzmocnione, dzięki czemu stymulowany jest odrost nowych włosów. 

Dlaczego warto zdecydować się na masaż skóry głowy w gabinecie kosmetycznym?

Masaż skóry głowy wykonany w profesjonalnym gabinecie zwiększa nasz komfort i poczucie bezpieczeństwa, ponieważ zdobędziemy dzięki temu pewność, że zostanie on skutecznie i dobrze przeprowadzony. Bardzo ważne jest bowiem, aby nacisk palców był odpowiedni. Poza tym, taki masaż wykonany przez specjalistów z firmy, który PerłaMed ma w swojej ofercie między innymi szeroką gamę różnorodnych masaży całego ciała, jest o wiele przyjemniejszy.

Opracowanie:
Bytom, pl. Wolskiego 2 lok. 2
tel. 792 434 733
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz