Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto prowadzenie księgi przychodów i rozchodów zlecić firmie AMS CONSULT?

Dlaczego warto prowadzenie księgi przychodów i rozchodów zlecić firmie AMS CONSULT?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów służy księgowaniu wpływów ze sprzedaży oraz innych źródeł, jak i kosztów poniesionych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przeznaczona jest ona dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółek cywilnych, jawnych oraz partnerskich. Można ją prowadzić samodzielnie lub zlecić firmie AMS CONSULT Sp. z o.o.

Czym jest księga przychodów i rozchodów?

Księga przychodów i rozchodów służy do bieżącej ewidencji rachunkowości. Zapisywane są wszystkie przychody i wydatki przedsiębiorstwa. Jest najprostszą formą rozliczania się firmy z urzędem skarbowym. Mogą ją prowadzić osoby fizyczne i przedsiębiorcy (którzy nie są opodatkowani ryczałtem), spółki jawne, cywilne, a także partnerskie. Warunkiem jest osiąganie przychodu netto ze sprzedaży towarów i usług nieprzekraczającego w poprzednim roku obrotowym 1 200 000 euro. KPiR nie jest skomplikowana i wymaga stosunkowo niewiele czasu na ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych, szczególnie w początkowej fazie prowadzenia firmy. Z czasem, gdy dokumentów księgowych przybywa, często wielu właścicieli odwiedza biuro rachunkowe AMS CONSULT Sp. z o.o. i zleca mu ewidencjonowanie.

Dlaczego warto księgę przychodów i rozchodów oddać do biura rachunkowego AMS CONSULT?

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów w zasadzie jest prostą sprawą. Ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych należy dokonywać chronologicznie, w kolumnach i rubrykach. Chcąc mieć pewność, że księgowanie jest prawidłowe, warto zlecić je specjalistom z biura rachunkowego AMS CONSULT Sp. z o.o.

Czasami pojawia się problem, ale nie w samych zapisach zdarzeń gospodarczych, tylko w odliczeniach. Przedsiębiorca musi mieć wiedzę na ten temat, by nie popełnić błędu.

– mówi ekspert.

Każda firma stara się płacić jak najmniejszy podatek, w związku z czym niekiedy zalicza do kosztów wszystkie wydatki, nawet prywatne. Dokument musi być prowadzony w sposób rzetelny i odzwierciedlający stan rzeczywisty.

Opracowanie:
Kraków, Długa 74 lok. 5
tel. 508 137 085
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz