Materiał Partnera

Dlaczego warto powierzyć profesjonalistom zarządzanie wspólnotą mieszkaniową?

Dlaczego warto powierzyć profesjonalistom zarządzanie wspólnotą mieszkaniową?

Zarządzanie wspólnotą mieszkaniową to szereg obowiązków, które muszą być terminowo i profesjonalnie realizowane. Niekiedy ich ilość jest zbyt duża dla osób bez właściwych kwalifikacji i doświadczenia, dlatego warto powierzyć tego typu czynności specjalistom. Firmy oferujące zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi zajmują się głównie rozliczeniami finansowymi z właścicielami oraz nadzorem nad obsługą techniczną i   utrzymaniem porządku i czystości w budynkach i na zewnątrz. Co jeszcze obejmuje oferta?

Zawsze w pogotowiu

Obiekty wchodzące w zakres wspólnoty mieszkaniowej są intensywnie eksploatowane przez wielu użytkowników. Przeważnie są to bowiem budynki wielorodzinne zamieszkiwane przez setki lub tysiące lokatorów. Zarządzanie takimi budynkami wymaga wiele pracy – istotna jest efektywność i profesjonalizm, które wpływają na zadowolenie członków wspólnoty. Konieczne jest szybkie usuwanie wszelkich awarii pojawiających się w obiektach. Z tego względu profesjonalny zarządca nieruchomości zapewnia całodobowe pogotowie na wypadek awarii.

Dzięki temu stan techniczny budynków nie ulega pogorszeniu. Ważne jest też utrzymanie porządku i czystości. Firma Adminarius to profesjonalny zarządca wspólnot mieszkaniowych, który jest w stanie zająć się zarówno usuwaniem awarii jak i utrzymaniem czystości w częściach ogólnodostępnych, np. na klatkach schodowych. Istotnym elementem budynków mieszkalnych dla wielu lokatorów są także dostarczane do poszczególnych lokali media.

Woda, gaz i prąd zawsze dostępne

Doprowadzone do budynku media muszą być dostarczane do konkretnych mieszkań w sposób stały, bezpieczny i gwarantujący wysoką wydajność. Wszelkie przestoje w dostawach gazu, wody czy prądu to spore utrudnienia, dlatego niezbędna jest regularna kontrola w tym zakresie. Jej zapewnieniem również zajmie się profesjonalny zarządca wspólnot mieszkaniowych, który będzie na bieżąco sprawdzał stan techniczny wszystkich instalacji i umowy z dostawcami. Ważne jest również, by mieszkańcy wnosili opłaty za pobierane media. Rozliczenie w tej kwestii to też czynność wchodząca w zakres usług świadczonych w ramach zarządzania wspólnotą mieszkaniową przez specjalistów.

Często konieczne jest modernizowanie obiektów, a także przynależnych do wspólnoty terenów. Wszelkie działania oraz inne wiadomości dotyczące bezpośrednio mieszkańców wymagają zorganizowania zebrań wspólnoty, czym zajmie się zarządca. Z powodzeniem przygotuje on roczne sprawozdanie finansowe oraz plan gospodarczy na kolejny rok. Przekaże informacje na temat przychodów i poniesionych kosztów. Warto zatem postawić na sprawdzone, poparte wieloletnim doświadczeniem zarządzanie wspólnotą mieszkaniową – to szeroki zakres usług, których właściwa realizacja zapewnia komfort i zadowolenie mieszkańców.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz