Materiał Partnera

Dlaczego warto posyłać dzieci do przedszkola o profilu sportowym?

Dlaczego warto posyłać dzieci do przedszkola o profilu sportowym?

Dzieci uczą się świata poprzez zabawę. Dzięki różnorodnym formom zabawy wielokrotnym odtwarzaniem tych samych scenariuszy zdobywają nowych umiejętności, precyzują swoje zainteresowania. Najczęstszą formą zabaw, wybieranych intuicyjnie przez maluchy są wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe. Dzięki aktywności fizycznej lub może lepiej poprzez aktywność, uczą się najszybciej nowych rzeczy.

Chcąc pomóc dziecku w rozwoju jego własnych indywidualnych umiejętności, warto posłać dziecko do przedszkola, już w wieku 3 lat nie dopiero po ukończeniu przez nie 6 roku życia.

Dzieci w przedszkolu lepiej poznają siebie i otaczający je świat

My jako rodzice, choćbyśmy nie wiadomo jak się starali zaspokajać potrzeby naszego dziecka, nie jesteśmy w stanie zapewnić mu podstawowej potrzeby integracji społecznej, rówieśniczej na poziomie, jakim wewnętrznie potrzebują nasze pociechy.

Dzieci, podobnie jak dorośli potrzebują przebywać z osobami będącymi na tym samym etapie rozwoju. Potrzebują kontaktu z ludźmi innymi niż ich rodzice i rodzeństwo. Człowiek jest niezaprzeczalnie zwierzęciem stadnym i przebywając w grupie, czuje się najlepiej. Przedszkola stymulują całościowo rozwój swoich podopiecznych, dbając o ich prawidłowy:

 • Rozwój fizyczny
 • Rozwój emocjonalny
 • Rozwój społeczny
 • Rozwój duchowy.

Oczywiście nie chodzi tu o budowanie przeświadczenia, że dzieci, które nie chodzą do przedszkola, są gorsze, gorzej się rozwijają. Chodzi o fakt, iż dzieci, które są wszechstronnie stymulowane poprzez wykwalifikowanych pedagogów, mają możliwość rozwijania swoich zdolności manualnych, plastycznych.

Dzieci przedszkolne poprzez przebywanie w grupie szybciej zdobywają nowe umiejętności, stają się samodzielniejsze, pewne siebie, kreatywne. Dzięki zajęciom takim jak: zajęcia z rytmiki, zabawy logopedyczne, gry dydaktyczne odpowiednio kształtuje się ich aparat mowy, umiejętność poprawnego wysławiania się słownictwo.

Ruch to podstawowa forma aktywności dzieci

Biorąc pod uwagę, iż naturalną formą spędzania czasu dzieci jest ruch i wszelkiego rodzaju odmiany zabaw związanych z aktywnością fizyczną powstały przedszkola o profilu sportowym, takie jak Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Fair Play Piast. Przedszkola sportowe wykorzystują do rozwoju pamięci, uwagi i koncentracji, nauki języków obcych, rozbudowane zajęcia sportowe, takie jak:

 • piłka nożna
 • tenis
 • judo
 • pływanie
 • taniec
 • narty
 • gimnastyka.

Badania naukowe potwierdzają, iż ruch jest naturą dziecka i odpowiednio stymulowany potrafi rozbudzić w dziecku pozornie niezwiązane ze sportem zdolności manualne, plastyczne, muzyczne czy matematyczne.

Dzieci, biorąc udział w bogatej ofercie zajęć sportowych, kształtują swoją wyobraźnię, zwiększają odporność na zmęczenie, poznają własne możliwości fizyczne, pokonują swoje lęki.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz