Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto postawić na sól sodowo-potasową?

Dlaczego warto postawić na sól sodowo-potasową?
Sól to jedna z najpopularniejszych przypraw, którą dodaje się do większości dań. To właśnie ona nadaje im charakterystyczny smak, uwielbiany przez miłośników potraw zarówno mięsnych, jak i mącznych i nie tylko. Należy jednak pamiętać, że tradycyjna sól to spore zagrożenie dla organizmu – głównie ze względu na wysoką zawartość sodu. Rozwiązaniem problemu jest sól sodowo-potasowa. Dlaczego warto na nią postawić?

Kłopotliwa sól kuchenna

Choroby serca każdego roku prowadzą do zgonu wielu osób zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Jednym z najczęstszych czynników ryzyka jest nadciśnienie tętnicze, które według przeprowadzonych badań może pojawić się wskutek nadużywania soli kuchennej. Należy jednak pamiętać, że nie chodzi tu wyłącznie o charakterystyczne białe kryształki, które dodawane są do przygotowywanych potraw. Sól kuchenna z wysoką zawartością sodu to bowiem niewidoczny składnik wielu przetworzonych wyrobów, które są gotowe do spożycia.

Co ciekawe, problematyczny sód w określonych ilościach znajduje się także w owocach i warzywach oraz nabiale pod postacią mleka czy jaj. Z tego względu warto ograniczyć spożywanie soli kuchennej, co dla wielu osób może stanowić duży kłopot. Istnieje jednak doskonałe rozwiązanie w postaci soli o obniżonej zawartości sodu MAGDISOL, która oferowana jest przez renomowanego jej producenta – firmę Manavita. Dlaczego dokładnie warto postawić na tego typu sól i czym konkretnie wyróżnia się na tle tradycyjnej przyprawy oferowanej w każdym niemalże sklepie spożywczym?

Obniżona zawartość sodu

Charakterystyczny słony smak potraw dla wielu jest kwintesencją dań. Obniżenie przyjmowanych dawek sodu stanowi jednak doskonałą profilaktykę chorób układu krążenia. Kompromis osiągnąć można poprzez użycie soli sodowo-potasowej, czyli specjalnego środka dietetycznego środka spożywczego z powodzeniem zastępującego tradycyjną sól kuchenną. W przypadku wariantu niskosodowego problematyczny pierwiastek zastępowany jest potasem, który nierzadko nie jest dostarczany organizmowi w dostatecznych ilościach.

Takie rozwiązanie daje możliwość uzyskania nie tylko specyficznego słonego smaku, ale też znacznie zdrowszego składu. Pozytywny, regulujący wpływ na ciśnienie tętnicze krwi osób spożywających sól sodowo-potasową w połączeniu z lepszym funkcjonowaniem gospodarki wodnej organizmu to niewątpliwe atuty, które przemawiają za stosowaniem popularnej przyprawy w takim właśnie wydaniu. Co ciekawe, sól o obniżonej zawartości sodu pochodząca od renomowanego producenta zawiera także magnez, a ponadto w składzie wyróżnić można też jod. Tak przygotowana sól z pewnością nie tylko nie będzie stanowić zagrożenia dla naszego układu krążenia, ale pozytywnie wpłynie na pracę całego organizmu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz