Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto postawić na elewacje z kamienia naturalnego?

Dlaczego warto postawić na elewacje z kamienia naturalnego?

Elewacje kamienne stają się na nowo coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych tynkowanych elewacji pokrywanych farbą. W tej kwestii mamy do wyboru także dużo ciekawych rodzajów kamieni naturalnych w tym między innymi granit, sjenit, trawertyn, marmur czy piaskowiec. Choć nie jest to najtańsze rozwiązanie, to naprawdę warto na nie postawić. Dlaczego? O tym piszemy w poniższym artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Piękny wygląd i duży wybór kamieni

Kamienna elewacja stanowi wyjątkowo piękne i oryginalne rozwiązanie, która jednocześnie zachwyca swoją niepowtarzalnością i ponadczasowością. Nie istnieją bowiem dwa takie same kawałki skał (każda ma inne żłobienia i delikatne wzory), a kamienne elewacje są stosowane w szeroko pojętej architekturze już od wielu wieków. Ponadto, kamienie naturalne są dostępne w wielu różnych rodzajach — każdy w gustownej i naturalnej, aczkolwiek nieco innej barwie. Co więcej każdy, poszczególny rodzaj kamieni naturalnych ma swoje indywidualne właściwości. Na przykład marmur bardzo elegancko się prezentuje i jest wyjątkowo podatny na polerowanie, które dodatkowo potęguje jego walory wizualne.

Natomiast trawertyn to porowata skała dostępna w wielu odcieniach — od delikatnego, kremowego beżu po ciepły, ciemny brąz. Z kolei granit i sjenit cechuje wyjątkowo duża odporność na działanie wilgoci oraz mrozu, a piaskowiec — właściwości czyniące go doskonałą okładziną ścian pionowych. Wysokiej jakości usługi związane z tworzeniem i renowacją elewacji z kamieni naturalnych znajdą Państwo w ofercie sprawdzonej firmy Brukarstwo Piotr Wachowski z Jastrzębca.


Olbrzymia wytrzymałość, uniwersalność i łatwa pielęgnacja

Elewacja z kamieni naturalnych to doskonała inwestycja na długie lata, ponieważ tego typu materiały są wyjątkowo trwałe — zwłaszcza, gdy zostaną zamontowane w prawidłowy sposób, jak również dobrze zaimpregnowane przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Jeśli zadbamy o te wszystkie aspekty, to będziemy mogli być pewni, że nasza elewacja przetrwa nawet kilkadziesiąt (lub nawet więcej) lat w doskonały stanie — bez efektu płowienia i bez uszkodzeń. To jednak nie koniec zalet tego typu elewacji, ponieważ są one również niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy do tego celu zwykła woda lub para pod ciśnieniem.

Dużą zaletą kamiennych elewacji jest także ich uniwersalność. Kamienie naturalne są bowiem także szeroko stosowane w ramach chodników, wewnętrznych części budynków, ogrodzeń czy rzeźb, dlatego tego typu elewacje będą się doskonale komponowały z otoczeniem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz