Materiał Partnera

Dlaczego warto palić pelletem?

Dlaczego warto palić pelletem?

Pellet drzewny jest paliwem wzbudzającym spore zainteresowanie. Zastosowanie tego właśnie surowca do uzyskania energii cieplnej wykorzystywanej do ogrzania pomieszczeń w obiekcie użytkowym jest obecnie uważane za rozwiązanie nie tylko wydajne, ale też ekologiczne. Czym dokładnie charakteryzuje się pellet drzewny i dlaczego warto właśnie nim palić w specjalnie przystosowanych do tego kotłowniach?

Ekologia przede wszystkim

Wykorzystując pellet drzewny do palenia, decydujemy się na rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu. Ekologiczne paliwo to bowiem surowiec odpadowy, który jest z powodzeniem wtórnie użytkowany. Co ciekawe, przy paleniu pelletem drzewnym wysokiej jakości nie zwiększa się ilość dwutlenku węgla w atmosferze. Jest on wydzielany dokładnie w takich samych ilościach, jak przy pobraniu przez rośliny w procesie fotosyntezy. Warto również zwrócić uwagę na popiół powstały przy spalaniu pelletu drzewnego – zarówno jego parametry, jak i ilość.

Popiół ten jest bowiem produktem z powodzeniem wykorzystywanym wtórnie jako nawóz. W przypadku biomasy nie jest on jednak głównym problemem przy spalaniu – uzyskuje się go stosunkowo niewiele, co przekłada się też na komfort korzystania z kotła przystosowanego do palenia pelletem drzewnym. Hurtownia opału Drew-Pell Marzena Nowicka jest w stanie zaproponować swoim klientom wysokiej jakości pellet, który jest paliwem nie tylko ekologicznym, ale również bardzo wydajnym. Należy zatem dokładnie przyjrzeć się jego parametrom – czym konkretnie się wyróżniają?

Efektywne paliwo opałowe

Pelletem warto więc palić ze względu na jego ekologiczność i wygodną obsługę kotła spowodowaną niską zawartością popiołów, ale nie tylko. Biomasa jest bowiem rozwiązaniem gwarantującym wydajność na odpowiednim, wysokim poziomie. Pochodzący od sprawdzonego dostawcy pellet drzewny jest w stanie zapewnić oszczędności w zakresie ogrzewania budynku użytkowego. Duży wpływ ma na to jego cena, która nie jest uwarunkowana kursami surowców naturalnych.

Pellet powstaje bowiem z odpadów drzewnych, co pozwala uzyskać jego spore ilości bez konieczności importowania go z zagranicy. Cały proces przygotowania pelletu drzewnego jest więc tani, a jego wydajność w stosunku np. do oleju opałowego jest znacznie wyższa. W ciągu roku zastosowanie biomasy może wygenerować oszczędności na poziomie 40-50% w porównaniu do innych, dostępnych na rynku paliw opałowych. Pellet jest więc nie tylko ekologiczny, ale i efektywny, co sprawia, że cieszy się on coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów poszukujących oszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania obiektów użytkowych.

Opracowanie:
Aleksandrów Łódzki, Kazimierza Wielkiego 28
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz