Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto odgrzybiać klimatyzację samochodową?

Dlaczego warto odgrzybiać klimatyzację samochodową?

Klimatyzacja należy już dziś coraz częściej do standardowego wyposażenia samochodu, zapewniając kierowcy i pasażerom przyjemny chłód wewnątrz auta nawet w najbardziej gorące dni. Aby jednak klimatyzacja spełniała zawsze swoją rolę, trzeba poddawać ją regularnemu serwisowi i odgrzybianiu. Jeśli zaniechamy tych czynności, klimatyzacja może być źródłem dyskomfortu, złego samopoczucia, a nawet chorób.

 Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

Bazując na doświadczeniach firmy CELMER z Torunia, możemy przyjąć, że zamontowany w samochodzie układ klimatyzacji należy serwisować przynajmniej raz w roku. Dzięki profesjonalnemu serwisowi klimatyzacja nie stanie się miejscem przyjaznym do życia dla grzybów, roztoczy czy bakterii. Drobnoustroje te mogą stanowić zagrożenie dla dobrego samopoczucia i zdrowia pasażerów, warto więc zredukować ryzyko ich namnożenia się do minimum. Dzięki odgrzybianiu klimatyzacji można mieć też pewność, że nie będzie ona źródłem reakcji alergicznych czy pojawienia się nieprzyjemnego zapachu w samochodzie. Regularne odgrzybianie klimatyzacji w profesjonalnym serwisie powinno być sprawą priorytetową dla każdego kierowcy. O zabiegu tym szczególnie powinny pamiętać osoby mające problemy z układem oddechowym i alergicy oraz osoby często transportujące autem dzieci. Nie warto też odkładać serwisu klimatyzacji na ostatnią chwilę – bo może się okazać, że pojawią się upały, a klimatyzacja w samochodzie nie będzie działać prawidłowo. Takie zaniedbanie może okazać się bardzo kłopotliwe – zwłaszcza dla osób spędzających w pojeździe dużo czasu.

 Metody odgrzybiania klimatyzacji

Sposób czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji zależy od różnych czynników, w tym m.in. od stopnia zanieczyszczenia parownika. Jedną z metod jest rozpylenie pianki dezynfekującej ożebrowanie parownika, inną – wykorzystanie ultradźwięków. W tym drugim przypadku preparat w postaci mgiełki rozprowadzany przez urządzenie emitujące ultradźwięki czyści nie tylko klimatyzację, ale całe wnętrze auta. Płyn odkażający przenika w ten sposób do nawet najmniejszych zakamarków samochodu, powodując ich oczyszczenie z drobnoustrojów.  Coraz częściej stosowaną metodą odgrzybiania klimatyzacji w warsztatach samochodowych jest ozonowanie wnętrza pojazdu. Ozon wchodzi w reakcję ze wszystkimi znajdującymi się w samochodzie drobnoustrojami i utleniając je, powoduje ich rozkład. Ważne jest, by zastosowana metoda odgrzybiania klimatyzacji samochodowej była skuteczna i w 100% bezpieczna dla samochodu i jego użytkowników.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz