Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto oddać metalowe odpady do skupu złomu Odzysk?

Dlaczego warto oddać metalowe odpady do skupu złomu Odzysk?

Skupy złomu, choć kiedyś nie cieszyły się dobrą sławą, w dobie dbania o środowisko powinny stanowić miejsce, które każdy z nas odwiedzi choć raz na jakiś czas. Nie tylko zadbasz w ten sposób o naszą planetę, ale także możesz dodatkowo zarobić. Każdy z nas ma bowiem w swoim domu odpady metalowe, które może oddać do odpowiedniego punktu. Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić.

Jakie odpady przyjmują skupy?

Na skup złomu bez problemu oddać możesz każdą ilość wykonanych z metalu elementów. Mogą być to zarówno części samochodowe, elementy maszyn i urządzeń, jak i wszystkie inne odpadki. Warto pamiętać o tym w każdej sytuacji i zanim wyrzucić taki element ponownie się zastanowić. Przykładowo, wszelkie komponenty meblowe, takie jak klamki czy metalowe stelaże, a także elementy dekoracyjne wykonane z metalu także możesz śmiało oddać do wybranego skupu złomu. W każdym mieście znajduje się takie miejsce, a jeśli nie masz pewności, czy dany element nadaje się do oddania do recyklingu, zawsze możesz skontaktować się z punktem, takim jak Skup surowców wtórnych Odzysk pod kierownictwem Remigiusza Goldy, którego pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie podobne pytania. Siedziba skupu zlokalizowana jest w Tychach, na terenie województwa śląskiego. Firma rozpoczęła działalność w 2001 roku i od tego czasu zyskała szerokie grono zadowolonych Klientów. Odzysk prowadzi skup złomu stalowego oraz metali kolorowych, oferując konkurencyjne ceny. Oddasz tam stal, żeliwo, mosiądz, aluminium, ołów, brąz, cynk, miedź oraz cynę, a także wyroby hutnicze, uszkodzone urządzenia oraz ich części, elementy zbrojeniowe, skorodowane konstrukcje i rury.

Posprzątaj garaż – możesz na tym zarobić

Prawdopodobnie każdy z nas posiada w domu miejsce, pełniące rolę składziku. Może być to garaż strych, komórka, czy piwnica. Trzymamy tak zepsute sprzęty i inne elementy, które wciąż obiecujemy sobie wyrzucić lub naprawić. Wiele z nich oddać możesz do skupu metali, nie tylko robiąc w tych miejscach obiecywany od dawna porządek, ale również zarabiając.

Oddając surowce do skupu złomu, możesz zarobić kilka, jak i kilkadziesiąt złotych. Cena uzależniona jest od wagi oraz rodzaju metalu, który sprzedajesz. Największe kwoty otrzymasz za metale najrzadsze, takie jak cyna. Tutaj ceny sięgają kilkudziesięciu złotych za kilogram. Opłaca się także sprzedać elementy miedziane. Znajdziesz je praktycznie w każdym urządzeniu elektrycznym, ponieważ miedź używana jest do budowy kabli i przewodów elektrycznych, ze względu na swoje dobre właściwości przewodzenia prądu.

W każdym domu znajdzie się także wiele przedmiotów wykonanych z aluminium. Najprostszym przykładem mogą być choćby puszki, po które często sięgamy podczas zakupów spożywczych. Zamiast do wspólnego kontenera warto oddać je na skup. Cena aluminium nie jest wysoka, jednak przygłuszysz się tym środowisku. Możesz także namówić do sprzedaży puszek swoje dziecko – wykształcisz w nim dobre nawyki, a jednocześnie zapewnisz dodatkowe kieszonkowe.

Dbanie o środowisko jest modne!

W dzisiejszych czasach zewsząd atakują nas hasła nawołujące do dbania o naszą planetę. I bardzo dobrze. Każdego dnia produkujemy ogromne ilości odpadów, trafiających na wielkie wysypiska i tworzących wyspy śmieci, które swoją powierzchnią niekiedy dorównują wielkości naszego kraju. Dzięki licznym kampaniom zaczynamy powoli dostrzegać ten problem i wprowadzać w codzienne życie nowe, przyjazne dla planety nawyki. Dbanie o środowisko jest więc nie tylko modne, ale przede wszystkim potrzebne.

Jeśli zamieniłeś już foliowe worki na wielorazowe torby, starasz się oszczędzać wodę i sortować odpady, odwiedzanie skupu złomu może być z Twojej strony kolejnym niewielkim krokiem do tego, by chronić nasze środowisko naturalne. Surowce te, zamiast trafić na górę odpadów zostaną bowiem ponownie wykorzystane. Co więcej, w ten sposób ochronisz także zwierzęta, ponieważ wiele metali jest toksycznych i lądując w lesie lub ocenach może powodować poważne zagrożenie dla wielu gatunków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz