Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto odbyć jazdę próbną przed zakupem auta?

Dlaczego warto odbyć jazdę próbną przed zakupem auta?

Wybór najlepszego modelu to nie lada wyzwanie. Bogata oferta aut nowych i z drugiej ręki stawia przed kupującym wiele znaków zapytania. Dotyczą typu nadwozia, rodzaju napędu, wersji silnikowej, wyposażenia, lakieru, tapicerki, systemów bezpieczeństwa, audio... Wystarczy? Nawet długa rozmowa z handlowcem nie rozwieje wątpliwości. Czasami pomocna okazuje się jazda próbna.

Chcesz zapoznać się z nowym autem?

Szukając wymarzonego samochodu, nie wahaj się i skorzystaj z jazdy próbnej. Znajomość marki i dane katalogowe nie zawsze wystarczą do pełnej oceny. Każdy szanujący się dealer udostępnia samochody do jazd próbnych. Nic bowiem nie zastąpi „osobistego” zapoznania się z walorami auta, czyli przetestowania samochodu w warunkach drogowych. Tylko tak możesz przekonać się o zaletach i wadach, a także możliwościach. W tracie próby łatwo przyjdzie Ci ocenić nie tylko komfort prowadzenia, ale też ergonomię i przestronność wnętrza, widoczność, funkcjonalność deski rozdzielczej, jakość systemów audio, działanie klimatyzacji oraz wielu innych elementów wyposażenia. Pamiętaj, sprawdź wszystko i przekonaj się, jak czujesz się za kierownicą. Nie zapominaj, że o Twoim wyborze decydują emocje. Dlatego ważne jest, aby jazda testowa trwała tak długo, by pozwolić Ci na dokładną ocenę.

Kupujesz samochód używany? Tym bardziej potrzebujesz jazdy próbnej

Przy zakupie pojazdu z drugiej ręki jazda próbna jest obowiązkowa. Pomoże uniknąć dużych kłopotów i ustrzec przed nieuczciwymi sprzedawcami. Warto więc korzystać z ofert sprawdzonych i renomowanych dealerów samochodowych, dla których jazdy próbne są standardem. Takim sprzedawcą jest autoryzowany dealer VOLVO CAR Wrocław-Bielany.

Przed jazdą próbną dokonaj oględzin samochodu z zewnątrz i zwróć uwagę na newralgiczne miejsca nadwozia, szczególnie pod kątem korozji. Następnie zajrzyj pod maskę i oceń ogólny stan komory silnika. Ruszając na jazdę próbną, wyznacz trasę o zróżnicowanej nawierzchni, uwzględniającą odcinku z gorszą nawierzchnią. Pozwoli to na ocenę jakości i skuteczności działania  elementów zawieszenia i układu kierowniczego. W razie luzów łatwo je usłyszysz. Na prostym odcinku o dobrej nawierzchni sprawdź, czy pojazd podczas jazdy i w trakcie hamowania „nie ściąga”. Oceń działanie skrzyni biegów i sprzęgła oraz innych układów. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest zakup samochodu używanego w autoryzowanym salonie samochodowym.  Auta w sieci dealerskiej poddawane są kompleksowej kontroli technicznej i prawnej. Dla przykładu, samochody Volvo przechodzą przegląd sprawdzający ponad 100 punktów kontrolnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz