Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować pościel z mikrowłókna?

Dlaczego warto kupować pościel z mikrowłókna?

Sen to bardzo ważna część naszego życia, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby było nam wygodnie. Kluczowe jest oczywiście dobre łóżko, ale duże znaczenie ma także pościel. Kiedy idziemy do sklepu, przede wszystkim zwracamy uwagę na jej wygląd. Chcemy, aby nadruk pasował do charakteru naszej sypialni. Ale to nie kolorystyka i wzór powinny jako pierwsze zwracać naszą uwagę, lecz materiał, z którego wykonana jest pościel. Jednym z polecanych rodzajów jest pościel z mikrowłókna.

 Czym jest mirowłókno?

Zacznijmy od tego, czym jest mikrowłókno? To surowiec włókienniczy, zwany również mikrofibrą. Jest stosunkowo wytrzymały dzięki włóknom mającym gęstość liniową mniejszą niż 1 denier (denier jest jednostką gęstości liniowej włókien syntetycznych). Pościel wykonana z mikrowłókna sprawdzi się w wielu domach, ponieważ z jej zakupem wiążą się niepodważalne korzyści. Jakie?

 Miękki i sprężysty materiał

Pierwszą zaletą pościeli z mikrowłókna jest miękki i sprężysty materiał. Lubimy spać w przyjemnych tkaninach, a mikrowłókno bez wątpienia zapewni nam komfortowy sen. Pościeli nie trzeba prasować, aby wyglądała ładnie. Wystarczy ją wyprać, a następnie rozwiesić, a na pewno się nie pogniecie. Dlatego nadaje się również na wyjazd, kiedy np. jedziemy na kemping i chcemy oblec śpiwory. Dzięki temu będziemy czuć się jak w domu.

Taką pościel można również prać w wysokich temperaturach, które jej nie zaszkodzą. Co za tym idzie, będziemy mogli bez trudu usunąć z niej różnorakie zabrudzenia. A to szczególnie istotne, kiedy mamy dzieci.

 Atrakcyjna cena pościeli

Po drugie, pościel z mikrowłókna zaskoczy nas przystępną ceną. Jest zdecydowanie tańsza niż np. wyroby z atłasu. Na takie poszewki również warto sobie pozwolić, ale na co dzień na pewno bardzo przyjemnie będzie nam się wypoczywać w pościeli z mikrowłókna.

 Pościel dla alergików

Pościel z mikrowłókna idealnie sprawdzi się w domach alergików. Jeśli ty lub twoje dzieci cierpicie na alergię, to wybór dla was! Dlaczego? Prześcieradła i poszewki z tego materiału nie zbierają kurzu, dlatego nie trzeba obawiać się gromadzących się w nich bakterii. Również roztocza, na które coraz więcej osób jest uczulonych, nie mają tutaj racji bytu. Co więcej, ta pościel ma właściwości oddychające. Co to oznacza? Nawet, kiedy cierpimy na inne alergie skórne, nie sprawi, że nasze dolegliwości pogłębią się przez przegrzanie ciała.

 Pościel 3D

Jest jeszcze jedna zaleta pościeli z mikrowłókna, o której opowie nam nasz rozmówca, właściciel sklepu internetowego takaposciel.pl

Mikrowłókno pozwala na atrakcyjne wzornictwo pościeli, jakim jest nadruk 3D. Teraz można mieć na swoim łóżku poszewki, które zachwycają nasyceniem kolorów oraz zdobnictwem. Realistycznie oddane detale sprawią, że od razu po zamknięciu oczu będziemy mieć wspaniałe sny. Możemy kupić pościel 3D, która będzie przypominać prawdziwe obrazy i fotografie – spod takiej kołdry na pewno nie będziemy chcieli wychodzić!
Oceń artykuł (12)
3.5
Komentarze
Dodaj komentarz