Materiał Partnera

Dlaczego warto kupować odzież od polskich producentów?

Dlaczego warto kupować odzież od polskich producentów?

Czy wiesz, że coraz więcej osób świadomie podchodzi do zakupów odzieżowych? Konsumenci zaczynają  w większym stopniu niż dotychczas zwracać uwagę na kraj produkcji danego przedmiotu oraz na metkę odzieży – a w szczególności na jej skład. Warto być świadomym, że od wielu lat niezmiennie pionierami w produkcji są Chiny, niemniej jednak ilość nie zawsze jest równoznaczna z jakością. Przeczytaj, dlaczego warto zachować wierność rodzimemu rynkowi i kupować polską odzież.

Po pierwsze - odpowiedzialność społeczna

Większość ubrań, szytych na zlecenie globalnych sieci sklepów odzieżowych, powstaje w bardzo trudnych - dla pracowników - warunkach. Kilkunastogodzinne zmiany, niskie wypłaty, a nawet zatrudnianie dzieci – to codzienność w krajach rozwijających się. Oczywiście – nie wszystkie większe marki mają te grzechy na sumieniu, niemniej jednak, w licznych przypadkach zysk wygrywa z moralnymi dylematami właścicieli korporacji. Warto więc mieć świadomość, że często przy masowej produkcji, wytwarzanie modnych ubrań wiąże się z wyzyskiem. W związku z tym, lepiej postąpić odpowiedzialnie i kupić odzież ze sprawdzonego źródła -  od polskiego producenta odzieży damskiej.

Wspierasz polską gospodarkę

Oprócz etycznych aspektów, związanych z kupowaniem ubrań od polskich producentów, ważne są także kwestie ekonomiczne i gospodarcze. Nabywanie rodzimych produktów jest dużym wsparciem dla lokalnych firm oraz tutejszej gospodarki. Oprócz tego, warto być świadomym, że nabywanie polskiej odzieży wiąże się także z:

  • zmniejszaniem bezrobocia – rozszerzanie produkcji w Polsce jest równoznaczne z powstawaniem nowych miejsc pracy,  
  • wyższymi zarobkami dla pracowników oraz większymi dochodami dla polskich przedsiębiorców,
  • zwiększaniem krajowego PKB,
  • szansą rozwoju – w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W związku z tym, mając do wyboru dwie koszulki, warto dokładnie przeczytać metkę i zastanowić się, który wybór będzie lepszy.

Gwarancja wysokiej jakości produktów

Produkcja na masową skalę wiąże się z większym prawdopodobieństwem popełnienia krawieckiego niedociągnięcia. Z kolei w przypadku małych, polskich przedsiębiorstw, gdzie produkcja ubrań odbywa się w znacznie wolniejszym tempie, możliwe jest dokładne kontrolowanie towaru, pod względem wolności od wad. Wielu polskich producentów odzieży, w tym np. przedsiębiorstwo Top-Bis, cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. Marka zdobyła bowiem zaufanie polskich i zagranicznych  klientów przez zastosowanie kompromisu między jakością i ceną wyrobów.
Opracowanie:
Zielonka, Ceglana 3
tel. 22 771 91 85
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz