Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić odkurzacz ekstrakcyjny?

Dlaczego warto kupić odkurzacz ekstrakcyjny?

Odkurzacz ekstrakcyjny nazywany jest inaczej odkurzaczem piorącym. Doskonale sprawdza się do użytku domowego i jest jednym z bardziej przydatnych sprzętów w każdej firmie, która świadczy usługi sprzątające. Czyszczenie ekstrakcyjne jest łatwe i skuteczne, co znacząco wpływa na jakość wykonywanej pracy. Dlaczego jeszcze warto zakupić odkurzacz piorący?

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze ekstrakcyjne łączą w sobie funkcje odkurzania i prania. Jest to sprzęt coraz chętniej wykorzystywany w hotelach, biurowcach czy salonach odnowy biologicznej. Można powiedzieć, że urządzenia pracuje dwuetapowo. Na czyszczoną powierzchnię nanoszona jest woda wraz z delikatnym detergentem. Roztwór uderza w brud z wysokim ciśnieniem, co powoduje skuteczne odrywanie się zanieczyszczeń. Warto podkreślić, że do prania ekstrakcyjnego wykorzystuje się detergenty niepieniące, które nie powodują uszkodzenia włókien. Nie pozostawiają też osadu. Odkurzacz piorący wyposażony jest również w funkcję szorowania, dzięki czemu dużo łatwiej pozbyć się uporczywego brudu. Czynność ta jest prosta i nie wymaga dużego wysiłku ze strony użytkownika. Drugim etapem sprzątania jest wykorzystanie turbiny ssącej, która wciąga roztwór wraz z rozpuszczonymi zanieczyszczeniami. Zastosowanie sprzętu pozwala nie tylko na bardzo dokładne sprzątanie, ale też odświeża kolorystykę powierzchni  i jednocześnie ją dezynfekuje.   

Zastosowanie odkurzaczy piorących

Jak zapewnia specjalista z firmy Ogrodowczyk – odkurzacz piorący doskonale sprawdzi się do czyszczenia dywanów, wykładzin i różnego rodzaju tapicerki. Równie dobrze można wykorzystać go do prania materacy, obić meblowych odświeżania zasłon i firan. Odkurzacz ekstrakcyjny świetnie sprawdzi się do domowego użytku i jest niezbędnym narzędziem pracy każdej profesjonalnej firmy sprzątającej. Z jego pomocą umyjemy również powierzchnie drewniane i sprzątniemy z podłogi rozlany płyn. Jest to idealne urządzenie do obiektów, w których należy zadbać o warunki higieniczno-sanitarne – z powodzeniem usuwa bakterie, alergeny i inne drobnoustroje groźne dla zdrowia człowieka.

Jaki jest koszt zakupu odkurzacza ekstrakcyjnego?

Odkurzacze piorące nie należą do najtańszych urządzeń sprzątających. Zakup podstawowej wersji tego sprzętu wiąże się z kosztem rzędu tysiąca złotych, natomiast lepsze modele kosztują znacznie więcej.  Należy pamiętać także o tym, że odkurzacz piorący wymaga odpowiedniej konserwacji. Po każdym użyciu powinien być dokładnie czyszczony, by nie dopuścić do powstania pleśni i rozwoju drobnoustrojów.

Opracowanie:
Łódź, Łupkowa 49
tel. 42 659 81 07
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz