Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

Własne mieszkanie to marzenie wielu młodych Polaków. Niestety ceny lokali deweloperskich niejednokrotnie znacznie przekraczają możliwości finansowe przeciętnego zjadacza chleba. Nie zawsze też istnieje możliwość zakupu mieszkania na tak duży kredyt. Dobrym- i często praktykowanym- rozwiązaniem jest kupno lokalu z rynku wtórnego. Dlaczego warto się zdecydować na taki krok?

Mieszkanie dostosowane do możliwości finansowych

Rynek wtórny obfituje w oferty mieszkań i domów o różnej wielkości i rozkładzie. Dzięki temu każdy inwestor może znaleźć lokal, który wpisze się w jego potrzeby i możliwości finansowe. Mieszkania od dewelopera kosztują sporo, a trzeba jeszcze dysponować gotówką, by zaaranżować je w wybrany sposób. Nieruchomość z rynku wtórnego- choć czasem wymaga dużego nakładu finansowego- to tańsza inwestycja, na którą może sobie pozwolić szersze grono osób.

Możliwość negocjowania ceny w właścicielem

Decydując się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego rzadko kiedy spotykamy się z możliwością negocjacji ceny. Zazwyczaj ceny lokali są z góry określone. Jak zapewnia specjalista z Biura Nieruchomości WGN- właściciele prywatnych mieszkań, przeznaczonych do sprzedaży są znacznie bardziej skorzy do pertraktacji. W dużej mierze zależy im na szybkiej i skutecznej sprzedaży domu/mieszkania, przez co chętniej dobijają targu z kupującym. Dla inwestora jest to dobra okazja, by zaoszczędzić nieco gotówki i przeznaczyć ją np. na remont, który podniesie wartość nabywanego lokalu.

Brak konieczności aranżacji mieszkania

Wiele mieszkań z rynku wtórnego wymaga gruntownego remontu, jednak są wśród nich też takie, do których można wprowadzić się już po lekkim odświeżeniu wnętrz. Niejednokrotnie właściciele tych lokali decydują się na pozostawienie części wyposażenia, co znacznie ogranicza wydatki kupującego, związanie z urządzeniem się w nowym miejscu. Mieszkanie z rynku pierwotnego należy wykończyć i zaaranżować w całości, co wiąże się z kolejnymi kosztami.

Niezmienność planu zagospodarowania przestrzennego

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego możemy być w zasadzie pewni, że w pobliżu naszego budynku nie zostanie postawiony duży supermarket czy też hala produkcyjna. Sąsiednie tereny od dawna są zagospodarowane, a rozplanowanie konkretnych obiektów bardzo rzadko ulega zmianie. Budynki deweloperskie powstają zazwyczaj na obrzeżach miast. Jednak tereny te są atrakcyjne także dla innych inwestorów. Bardzo często okazuje się, że kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, po kilku latach otrzymujemy sąsiedztwo obwodnicy lub zakładu przemysłowego.

Opracowanie:
Lubin, Odrodzenia 7D
tel. 696 426 227
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz