Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić legalne oprogramowanie?

Dlaczego warto kupić legalne oprogramowanie?

Komputery to podstawa rozwoju. Nauka, ludzie i ich funkcjonowanie w większości opiera się na cyfryzacji. Podłączenie internetu do komputera jeszcze bardziej wzmocniło ich znaczenie. To właśnie internet pozwolił na wykorzystanie komputerów do gromadzenia i dzielenia się wiedzą, a także porozumiewanie się osób, które znajdują się w odległych miejscach na Ziemi.  Uzupełnieniem komputerów i internetu są instalowane w ich pamięci programy.

Co to jest legalne oprogramowanie?

W dzisiejszych czasach za powód rozprzestrzeniania się nielegalnego oprogramowania podaje się internet. To dzięki niemu mamy nieskrępowaną możliwość wymiany informacji. Umieszczanie nielegalnego oprogramowania na pirackich serwisach lub jego sprzedaż, która także jest nielegalna, trudno wytropić. Legalne oprogramowanie najlepiej szukać w licencjonowanych sklepach internetowych lub stacjonarnych. To, że program ma oficjalną licencję, oznacza, że pomiędzy właścicielem, czyli posiadaczem majątkowych praw autorskich a kupującym została zawarta umowa określająca warunki korzystania z oprogramowania.

Dlaczego warto zainwestować w legalne oprogramowanie?

Inwestycja w legalne oprogramowanie jest korzystna z wielu względów, najważniejsze z nich zostały wymienione poniżej:

  • kwestie prawnicze - specjalista z firmy PHU Dragon Komp podpowiada, że użytkowanie i pozyskiwanie nielegalnego oprogramowania jest karalne. Oficjalnie nazywa się to kradzieżą dóbr intelektualnych, która jest przestępstwem. Grozi nam za to kara w postaci grzywny finansowej, a nawet ograniczenie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Oprócz tego, że sąd wyda wyrok, możemy zostać wezwani przez producenta do uiszczenia rekompensaty;

  • pomoc od producenta - posiadając w pełni legalny program, możemy korzystać ze wsparcia producenta, który pomaga rozwiązać wszelkie usterki związane z działaniem programu;

  • pełna wersja - legalne oprogramowanie zawiera pełen wachlarz dostępnych funkcji w danej aplikacji, tylko taka wersja gwarantuje całkowite wykorzystanie programu.

  • rabaty - dla stałych klientów;

  • brak złośliwych aplikacji - producenci legalnego oprogramowania nigdy nie umieszczają w swoich programach innych złośliwych aplikacji, tak jak ma to miejsce w nielicencjonowanych sklepach i stronach internetowych.

Legalne oprogramowanie to nie tylko pełna funkcjonalność danego programu, ale także okazanie szacunku dla czyjejś pracy, która wymagała dużego wysiłku, w trakcie tworzenia programów, z których na co dzień korzystamy.

Opracowanie:
Bobrowniki, Słowackiego 291
tel. 502 963 707
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz