Materiał Partnera

Dlaczego warto kupić dom z rynku pierwotnego?

Dlaczego warto kupić dom z rynku pierwotnego?

Własny dom – kto z nas nie marzy o tylko swoich czterech kątach, ogrodzie, domowym ognisku? Kiedy zakładamy rodzinę, chcemy znaleźć swoje miejsce na ziemi. Kupno domu nie jest proste. Jest tyle decyzji do podjęcia – gdzie chcemy zamieszkać? Jaki metraż nam wystarczy? Czy chcemy mieć dużą działkę, a może wystarczy nam niewielki taras, na którym będziemy siedzieć w ciepłe, letnie wieczory? Ale najważniejszy jest wybór między rynkiem wtórnym a pierwotnym. Przekonamy cię, że dom z rynku pierwotnego jest strzałem w dziesiątkę!

Nowe nie wymaga remontów

Według badania TNS Polska z 2015 roku, ponad połowa Polaków jest zainteresowana domem od dewelopera. Dla największej grupy badanych znaczenie ma nowość lokalu. Przyjemnie jest zostać pierwszym właścicielem domu, gdzie wszystko jest świeże, czyste, gdzie nikt wcześniej nie mieszkał. A co najważniejsze – nowy dom nie wymaga remontów! Nie ma pleśni, wilgoci, brudnych ścian, starych okien, brzydkich tapet na ścianach. Oczywiście, prac remontowych nie unikniemy, ale będą one związane z wykańczaniem pomieszczeń, a nie przywracaniem ich do stanu, w jakim być powinny.

We własnym domu z rynku pierwotnego to my decydujemy o całym wystroju. Wybieramy kolor ścian, płytki, podłogi. Możemy też zdecydować się na wykończenie pod klucz. Deweloper może nam zaproponować różne opcje, zależnie od tego, jaki jest nasz budżet. Czasami warto jest dopłacić, szczególnie kiedy na prace budowlano-remontowe nie mamy czasu albo z innych przyczyn wolelibyśmy z miejsca się wprowadzić.

Nowoczesne materiały i udogodnienia

Drugą kwestią, przemawiającą za rynkiem pierwotnym, są nowoczesne materiały i udogodnienia, których brak jest w starym budownictwie. W starych domach nie zawsze instalowano ogrzewanie podłogowe, rolety okienne z napędem elektrycznym czy bramy na pilota. Materiały również nie były tak dobre i wytrzymałe, jak współczesne. Tej zalety domów z rynku pierwotnego nie można przecenić. Lubimy nowinki technologiczne, udogodnienia i najwyższy standard wykończenia, i bez wątpienia chcemy mieć go we własnym domu.

Bogata oferta lokali

Nie będziemy też narzekać na oferty lokali. Deweloperzy starają się odpowiadać na potrzeby klientów i prezentować im szeroki wachlarz nieruchomości. Będzie z czego wybierać! Decyzja nie będzie prosta. Prześledźmy kilka ofert, porównajmy ceny i atuty domów, aby mieć pewność, że to właśnie ten dom będzie naszym miejscem do życia.

Dobra infrastruktura

Wiele osób martwi się infrastrukturą. Czy na nowych osiedlach domów można liczyć na dostęp do podstawowych instytucji, takich jak przedszkole, szkoła, przychodnia, apteka, poczta? Tak! Nie musimy się o to martwić. Deweloperzy wiedzą, jak ważna jest dobra lokalizacja. Patrzą na dostęp do podstawowych placówek, drogi, komunikację, oświetlenie, ale też – zwracają uwagę na to, aby osiedle było ciche, zielone i bezpieczne.

Gdzie szukać domów z rynku pierwotnego?

Jeśli szukamy domu czy mieszkania, Leszno może zostać naszym wymarzonym miejscem do życia. Dlaczego? Tam znajdziemy obiekty mieszkaniowe wykończone według najwyższych standardów. Funkcjonalna, estetyczna powierzchnia od razu pozwoli nam wyobrazić sobie, jak przyjemnie byłoby tam zamieszkać. Wybierajmy mądrze, bo przecież szukamy miejsce na lata, a nie na dni czy miesiące.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz