Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z usług biur nieruchomości?

Dlaczego warto korzystać z usług biur nieruchomości?

Obecnie na rynku obrotu nieruchomościami wtórnymi, panuje standard, który związany jest z podejmowaniem współpracy z profesjonalnymi agentami nieruchomościowymi. To oni pomagają znaleźć wymarzony dom, mieszkanie, działkę, czy też obiekt gospodarczy/przemysłowy. Współpracę z tego typu ekspertami warto również nawiązywać w celu sprzedaży oraz wynajmu danej nieruchomości. Najlepiej wyspecjalizowane biura, oferują pomoc zarówno kupującym, jak i sprzedającym (najmującym i wynajmującym).

Pomoc w ustaleniu ceny

Najlepsze biura nieruchomości, współpracują z rzeczoznawcami majątkowymi. To pozwala na bardzo szybkie ustalenie ceny danej nieruchomości, która będzie zarówno atrakcyjna dla kupującego/najmującego, jak i korzystna dla sprzedającego/wynajmującego. Warto przy tym pamiętać o tym, że specjaliści obrotu nieruchomościami wtórnymi, a także pierwotnymi, są w stanie przeprowadzić bardzo złożone procesy home stagingu, które polegają na przystosowaniu danej przestrzeni pod sprzedaż. Dla przykładu w mieszkaniach przeprowadza się drobne remontu – np. przemalowanie ścian na biało – czy ustawia meble w taki sposób, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Takie zabiegi według analiz rynkowych, pozwalają na znaczne podwyższenie ceny. Obecnie home staging jest zatem traktowany, jako jedno z narzędzi marketingowych przy handlu nieruchomościami wtórnymi.

Bezpieczeństwo i formalność

Korzystają z biur nieruchomości mamy również pewność, że podpisywane umowy, są w stu procentach legalne prawnie. Wielokrotnie eksperci zajmujący się wyszukiwaniem dla klientów mieszkań, czy domów, a także przestrzeni biurowych, czy przemysłowych, pomagają zapoznać się z warunkami sprzedaży lub najmu, a także uczestniczą w procesie poświadczenia notarialnego. Warto przy tym wiedzieć, że tego typu działanie doradcze, jest bardzo ważne. Dzisiaj bowiem istotne jest m.in. sprawdzenie statusu prawnego danej nieruchomości, określenie jej stanu technicznego, czy nawet ocenienie jej atrakcyjność w przyszłości. Bardzo wnikliwe analizy przeprowadza między innymi Anna Czerwińska, właścicielka innowacyjnego biura nieruchomościowego Ankor, które działa w Łodzi.

Szybki wynajem, błyskawiczna sprzedaż

Jeśli zależy Ci na czasie, i chcesz błyskawicznie sprzedać nieruchomość, lub też ją kupić, czy nająć, powinieneś koniecznie wykorzystać wiedzę specjalistów z biur nieruchomości. Najlepsi z nich, wykorzystują bowiem zarówno własne kontakty, jak i narzędzia internetowe, co pozwala na bardzo szybkie znalezienie odpowiednio spersonalizowanych ofert, które będą idealnie odpowiadały na życzenia klientów. Szybka sprzedaż domu, działki, biura, czy mieszkania, wiąże się z oszczędnością za ich eksploatację (utrzymanie nieruchomości). Wiele zalet można również wymienić dla kupujących, którzy dzięki agentom nieruchomości, nawet po kilku dniach mogą wprowadzić się do nowoczesnego, taniego mieszkania, blisko miejsca zatrudnienia!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz