Materiał Partnera

Dlaczego warto korzystać z drenażu limfatycznego? Zalety zabiegu

Dlaczego warto korzystać z drenażu limfatycznego? Zalety zabiegu

Drenaż limfatyczny masaż ciała, który pobudza krążenie krwi i limfy w organizmie. Wykonywany jest w profesjonalnych salonach masażu i gabinetach medycyny estetycznej. Stanowi połączenie działań kosmetycznych i medycznych – stosuje się między innymi w celu likwidacji cellulitu, ale też w ramach profilaktyki żylakowej. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie niesie za sobą korzyści dla naszego zdrowia i urody.

Wskazania i przeciwskazania

Jako jedna z form masażu drenaż limfatyczny znajduje się wśród usług centrum rehabilitacji i masażu Sonatio. Zalecany jest w przypadku występowania cellulitu, przy zespole ciężkich nóg, jako profilaktyka żylakowa. Jego efektem jest poprawa odżywienia skóry i detoksykacja organizmu. Powodem do jego wykonania może być obrzęk tłuszczowy.

Istnieją również wskazania medyczne do wykonania tego masażu. Do tej grupy zalicza się: zespół cieśni nadgarstka, zespół Raynauda, chorobę niedokrwienną kończyn dolnych, neuropatie, neuralgię, limfopatię polekową, przewlekłe obrzęki, chorobę zwyrodnieniową stawów, dnę moczową, otyłość i zaburzenia troficzne skóry.

Istnieją jednak czynniki, które uniemożliwiają przeprowadzenie masażu limfatycznego ciała. Należą do nich: choroba nowotworowa oraz stan po operacyjnym jego usunięciu, zapalenie naczyń chłonnych, ostry obrzęk płuc, obrzęk będący skutkiem stanów zapalnych, zakrzepica naczyń głębokich przebyta w przeciągu pół roku przed zabiegiem, choroby skóry, wady serca lub jego niewydolność, podwyższona temperatura ciała, otwarte rany, gruźlica płuc padaczka, jaskra, a nawet ciąża.

Działanie i przebieg

Główną zaleta drenażu limfatycznego jest pobudzenie krążenia krwi. Masaż ten zmniejsza również obrzęki kończyn, usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii oraz oczyszcza go. Redukuje cellulit, ujędrnia i uelastycznia skórę.  Wpływa pozytywnie na przepływ chłonki w układzie chłonnym.

Następuje to w wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele. Tym samym też komórki pracują lepiej, reguluje się krążenie krwi i funkcjonowanie organów wewnętrznych. Jednocześnie drenaż limfatyczny zapobiega niewydolności układu krążenia. Nawet masaż limfatyczny twarzy ma wpływ na kondycję całego organizmu.

Zabieg polega na ubraniu pacjenta w specjalny strój wypełniony powietrzem, co wpływa na udrożnienie węzłów limfatycznych, a to skutkuje oczyszczeniem organizmu. Jego przeprowadzeniem może zająć się również profesjonalny masażysta, który z odpowiednią precyzją i siłą będzie uciskał i masował właściwe miejsca na ciele. W przypadku masażu limfatycznego twarzy istotne jest, aby ruchy były delikatne, ponieważ większość naczyń limfatycznych znajduje się tuż pod skórą. Masaż twarzy wpływa między innymi na zatoki i opuchliznę oczu. Ruchy muszą być wykonywane zgodnie z przepływem limfy w organizmie.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Nakielska 81
tel. 52 348 64 33
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz