Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto inwestować w wizualizacje wnętrz? Wyjaśnia Artur Sierosławski

 Dlaczego warto inwestować w wizualizacje wnętrz? Wyjaśnia Artur Sierosławski

Wizualizacje wnętrz to obrazy przedstawiające sposób aranżacji danej przestrzeni (salonu, sypialni, łazienki, kuchni, pokoju dziecka itp.), jeszcze zanim zostanie ona urządzona. Po co w ogóle tworzyć wspomniane prezentacje? Czy tego typu działanie ma sens? A może jest stratą czasu? Wątpliwości rozwiewa Artur Sierosławski, grafik i fotograf, który prowadzi własną działalność gospodarczą w Chwaszczynie w województwie pomorskim.

Po co powstają wizualizacje wnętrz?

Wizualizacje wnętrz zwykle powstają na zlecenie deweloperów, agentów nieruchomości, przedsiębiorstw budowlanych lub remontowych. Tworzą je fotografowie i graficy, na przykład  Artur Sierosławski z Chwaszczyna w województwie pomorskim, przy użyciu dedykowanych programów komputerowych. Tego typu prezentacje na ogół mają formę cyfrową i mogą być nagrane na dowolny nośnik między innymi pendrive bądź CD-ROM. Wyglądają niczym prawdziwe zdjęcia zrobione nowoczesnym aparatem, ale nie odzwierciedlają stanu faktycznego, istniejących aranżacji domu lub mieszkania. 

Czemu zatem służą? Wizualizacje wnętrz obrazują przyszłość. Klient może przenieść się w czasie i zobaczyć, jak będzie wyglądało jego lokum, jeszcze zanim ruszą prace budowlane bądź remontowe. Nie musi sobie niczego wyobrażać. Koloru ścian, wzorów na poduszkach, ustawienia mebli… Wizja projektanta lub architekta dotycząca danej przestrzeni zostaje przedstawiona w najdrobniejszych szczegółach. 

Co można zyskać dzięki wizualizacji wnętrz?

Inwestycja w wizualizacje wnętrz przynosi sporo korzyści zarówno klientowi, który kupił dane mieszkanie, jak i osobie odpowiedzialnej za jego zaprojektowanie. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić – pieniądze i nerwy. Nabywca ma szansę ocenić efekt prac budowlanych bądź remontowych, jeszcze przed ich rozpoczęciem. Może więc zawczasu wprowadzić zmiany lub poprawki do projektu, jeśli coś w przygotowanej propozycji mu się nie spodoba, a co za tym idzie uniknąć kosztownych przeróbek w późniejszym terminie. 

A jakie zalety ma wizualizacja wnętrz z punktu widzenia projektanta danej przestrzeni? Pozwala mu zweryfikować użyteczność rozwiązań zastosowanych w stworzonej aranżacji, a także sprawdzić, czy wszystkie elementy wyposażenia na pewno do siebie pasują i naprawić ewentualne błędy bądź niedociągnięcia. Warto jednak zaznaczyć, że tylko profesjonalnie przygotowane grafiki dobrze spełnią swoje zadanie. Dlatego opracowanie prezentacji należy powierzać fachowcom, takim jak Artur Sierosławski.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz