Materiał Partnera

Dlaczego warto inwestować w automatyczne bramy do garażu?

Dlaczego warto inwestować w automatyczne bramy do garażu?

Automatyka bram garażowych to na pewno wygoda użytkowania. Jednak to nie jedyna korzyść wynikająca ze zastosowania nowoczesnych systemów automatyki drzwiowej. Przyjrzyjmy się, jakie rodzaje bram garażowych funkcjonują na rynku, czym się charakteryzują i jakie korzyści wynikają dla użytkownika z zamontowania danego ich rodzaju? Czy można spośród nich wybrać ten, który będzie idealny i zadowoli wszystkie osoby zainteresowane automatyczną bramą garażową?

Wrota garażowe standardowo możemy otwierać na kilka sposobów. Mogą być to drzwi uchylne, drzwi jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Coraz większą popularnością cieszą się bramy segmentowe, tzw. sekcyjne, które „chowają się” do środka do góry, bądź do boku garażu.

Jakie są rodzaje automatycznych bram garażowych?

Biorąc pod uwagę powyższy podział wrót garażowych ze względu na montaż i funkcjonowanie wrót, możemy wyróżnić automatyczne bramy garażowe:

  • Bramy płytowe – uchylne,
  • Bramy segmentowe – sekcyjne,
  • Bramy rolowane – żaluzjowe,
  • Bramy rozwieralne (skrzydłowe). 

Producenci systemów automatyki bram, jak chociażby firma Automatyka Rafał Raczyński, radzą by dobierając rodzaj zastosowanej bramy, kierowali się przede wszystkim względami praktycznymi. Należy rozważyć ile mamy miejsca w garażu, ile przed garażem. Czyli czy dysponujemy odpowiednio dużym podjazdem, który pozwoli na swobodne otwieranie bramy z autem zaparkowanym przed garażem? Czy jeśli mamy krótki podjazd, nie lepiej usprawnić sobie korzystanie z garażu poprzez bramy garażowe płytowe? A gdy chcemy, aby nasza brama garażowa nie zabierała nam nawet 10 cm użytkowych podjazdu, idealnie jest wybrać bramę sekcyjną, dostosowaną indywidualnie do potrzeb klienta.

Czy automatyczne bramy segmentowe są w kilku rodzajach?

Bramy segmentowe pozwalają na zaoszczędzenie mnóstwa miejsca przed garażem, są idealne dla tych rodzajów garaży, które wychodzą bezpośrednio na ulicę. Wysokiej jakości komponenty budujące system automatyki bram garażowych sprawiają dodatkowo, że są one niezawodne latami w każdych warunkach pogodowych oraz dowolnym kształcie otworu garażowego, również w otworach z łukowym nadprożem. Bramy segmentowe występują w dwóch wariantach:

  • Bramy segmentowej górnej – gdzie system porusza się pod strop garażu,
  • Bramy segmentowej bocznej – system przesuwa się na jedną ze ścian garażu.

Dzięki ich zastosowaniu nie tylko wygodniej żyjemy, rośnie również nasz prestiż w otoczeniu, a samo pomieszczenie garażowe jest lepiej izolowane przed chłodem i wiatrem, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań drzwiowych.

Opracowanie:
Warszawa, Szeligowska 20
tel. 784 373 565
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz