Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto decydować się na ubezpieczenia zdrowotne?

Dlaczego warto decydować się na ubezpieczenia zdrowotne?

Jak mądrze chronić zdrowie? Duża część społeczeństwa uważa, że najważniejsze w ich życiu jest zdrowie.. Odpowiedni tryb życia, właściwa dieta czy ruch to jedna kwestia. Równie ważne jest zabezpieczenie zdrowia, czyli zapewnienie sobie odpowiedniego dostępu do specjalistów lekarzy, terapii oraz profilaktyki. Właśnie dlatego warto zdecydować się na ubezpieczenia zdrowotne.

Zbilansowana dieta, zapewnienie właściwego wysiłku fizycznego, jak również rezygnacja

z używek – to nic innego jak profilaktyka. Jest to przepis dla każdego, kto pragnie zachować zdrowie i odpowiednią kondycję – niezależnie od wieku. Jednak taka profilaktyka to stanowczo za mało. Nie ma złotego środka, który daje pewność 100% zdrowia. Innym ważnym aspektem jest zapewnienie sobie odpowiedniej opieki na wypadek, kiedy pojawi się choroba. Dzięki szybkiej wizycie u lekarza, odpowiedniej diagnozie czy zastosowanemu leczeniu zdecydowanie łatwiej jest wrócić do pełnej formy. W tym zakresie nie ma lepszego rozwiązania niż ubezpieczenia zdrowotne.

NFZ nie zawsze wystarcza

Długie oczekiwanie na wizytę u lekarza nie jest niczym wyjątkowym. W przypadku specjalistów zajmujących się uszkodzeniami np. kręgosłupa konieczna jest rejestracja
w kolejce ustalanej nawet do kilku lat do przodu.

Raport przeprowadzony przez firmę Deloitte pokazuje, że czas oczekiwania na zabieg
w Polsce to minimum jeden rok. Specjaliści z fundacji Watch Health Care dodają, że na wizytę u specjalisty statystyczny Polak musi czekać średnio 3,1 miesiąca. Oczekiwanie na rezonans magnetyczny to okres od 6 do 8 miesięcy, a na operację nawet i 3 lata. Mając dostęp do tych danych, firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując im ubezpieczenia zdrowotne.

Zalety ubezpieczenia zdrowotnego

W Twojej głowie pojawiło się pytanie: jakie są zalety ubezpieczenia zdrowotnego? To znaczy, że zaczynasz się nad nim zastanawiać. I słusznie. Jak podkreślają specjaliści z firmy HORYZONT, ubezpieczenie zdrowotne pomoże Ci uniknąć wielomiesięcznej kolejki do specjalistów. Zastanów się, ile miesięcznie wydajesz na wizyty prywatne. Decydując  się na prywatną polisę zdrowotną, oszczędzasz i zyskujesz możliwość korzystania z usług placówek medycznych na terenie całego kraju. Oferta ubezpieczenia zdrowotnego zwykle dopasowana jest do Twoich potrzeb. W tej branży dostępne są zarówno ubezpieczenia indywidualne, rodzinne, grupowe, jak i pracownicze.

Czy warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne?

Jeżeli zdecydujesz się i wykupisz ubezpieczenie zdrowotne, to już nigdy nie będziesz denerwował się, że w sytuacji zagrożenia zdrowia nie zostaniesz przyjęty przez specjalistę ze względu na długie terminy oczekiwania na wizytę. Nie zapłacisz nic ponad miesięczny koszt ubezpieczenia.

Zanim zdecydujesz się na wykupienie polisy, zacznij od określenia swoich potrzeb. Dzięki temu znacznie lepiej dopasujesz ubezpieczenie zdrowotne do swoich oczekiwań. Przełoży się to jednocześnie na optymalną wysokość składki miesięcznej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz