Materiał Partnera

Dlaczego warto czytać książki dziecku?

Dlaczego warto czytać książki dziecku?

W dzisiejszych czasach, kiedy to dostęp do internetu i publikowanych tam treści jest bardzo powszechny i prosty, czytanie staje się zdecydowanie coraz mniej popularnym zajęciem. Jednak ta zapomniana forma spędzania czasu przynosi niesamowite korzyści, zwłaszcza dla naszych pociech. Czytanie maluchom książek dla dzieci nie tylko zbliża, ale również rozwija i kształtuje wyobraźnie. Jakie jeszcze korzyści przynosi wspólna lektura?

Budowanie więzi i bliskości

Wspólne czytanie książek dla dzieci z naszą pociechą buduje niesamowitą więź i bliskość. Daje poczucie bezpieczeństwa oraz zaspokaja silne potrzeby emocjonalne każdego malucha. Podczas tego zajęcia jesteśmy skoncentrowani tylko na nim, nie rozpraszając się innymi sprawami. Tym samym pokazujemy synowi, czy córce, że są przez nas bardzo kochane, co dodatkowo buduje ich pewność siebie i poczucie wartości. Nie ważne czy są to bajki dla dzieci, czy książki popularnonaukowe. Najistotniejszy w tym wszystkim jest wspólnie spędzony czas.

Rozwijanie słownictwa i wyobraźni

Wspólne czytanie z maluchem niezaprzeczalnie rozwija jego kreatywność i słownictwo. Bajki dla dzieci mają barwne opisy, które stymulują umysł malucha i pobudzają jego wyobraźnie. To doskonałe i rozwojowe zajęcie, które tak niewiele kosztuje. Co więcej, jeśli sięgniemy po książkę popularnonaukową, której poziom będzie przeznaczony dla dzieci, tym samym poszerzymy słownictwo pociechy oraz jego wiedzę ogólną. W przyjemny sposób maluch dowie się ciekawych rzeczy, bez spędzania godzin nad podręcznikiem szkolnym. W końcu przez zabawę dziecko uczy się najefektywniej, prawda?

Kształtowanie dobrych nawyków

Czytanie z dzieckiem niesie za sobą jeszcze jedną, cenną wartość. Kształtuje dobre nawyki. Jeśli w dzieciństwie nasza pociecha będzie nauczona regularnego czytania, wtedy duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości sama będzie chętnie sięgała po książki, czy nawet podręczniki szkolne. Kształtowanie dobrych i wartościowych nawyków we wczesnym wieku, przynosi efekty w późniejszym czasie. Jeśli nie jesteśmy pewni, po jaką lekturę sięgnąć, warto zapytać specjalistów. “Do naszej księgarni często przychodzą rodzice, którzy nie wiedzą jaką książkę wybrać dla swoich dzieci. Mamy szeroki wybór bajek, ale również książek popularnonaukowych dostosowanych do najmłodszych. Zawsze chętnie pomagamy wybrać najlepszy egzemplarz.” - mówi specjalista z księgarni Metra.

Reasumując, czytanie książek dziecku to wspaniała forma spędzania wspólnie czasu, która tworzy poczucie bliskości oraz zaspokaja silne potrzeby emocjonalne naszej pociechy. Bajki dla dzieci i książki popularnonaukowe doskonale rozwijają wyobraźnie oraz wzbogacają słownictwo, ale również kształtują dobry nawyk czytania, co zaowocuje w przyszłości.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Kasprowicza 15
tel. 58 692 11 81
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz