Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto chodzić do dentysty nawet, gdy ząb nie boli?

Dlaczego warto chodzić do dentysty nawet, gdy ząb nie boli?

Czasami strach przed dentystą powoduje, że przestajemy myśleć zdrowo rozsądkowo. Każdy przecież z nas słyszał choć raz powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. W przypadku wizyty u stomatologa to zdanie nabiera mocy. Pora obalić parę mitów dotyczących korzystania z usług stomatologicznych. Czy do dentysty należy chodzić tylko, kiedy boli ząb? Czy leczenie zębów zawsze boli? Czy podanie znieczulenia może być bezbolesne?

Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że żyjemy w XXI wieku i leczenie u dentysty może być całkowicie bezbolesne. Olbrzymi postęp technologiczny nastąpił również w branży stomatologicznej.

Leczenie bezbolesne? Tak. Znieczulenie bez bólu? Oczywiście

W profesjonalnych gabinetach stomatologicznych takich jak Jumident sp.j. Szczesiak M. i J. leczymy bez bólu. Specjalizujemy się w bezbolesnym leczeniu kanałowym i stomatologią zachowawczą. Nasz gabinet chętnie odwiedzają dzieci, co jest najlepszym dowodem na to, że lekarz dentysta może stać się twoim przyjacielem a z wizyty u dentysty zawsze będziesz wracać z uśmiechem na twarzy.

Oczywiście najlepiej, jeśli chodzimy do dentysty również wtedy, kiedy nic nam nie doskwiera, na tzw. wizyty profilaktyczne, które mogą obejmować takie zabiegi jak:

  • usuwanie przebarwień i osadów z zębów,
  • usuwanie kamienia nazębnego,
  • fluoryzację, czyli lakierowanie zębów.

Przychodź do dentysty raz na pół roku

Jeśli nasze zęby podatne są na tworzenie się zmian próchniczych warto co pół roku bądź tak często, jak powie nasz dentysta chodzić na przegląd stanu uzębienia. Pozwoli to uniknąć nie tylko skomplikowanych zabiegów dentystycznych, a i leczenie zachowawcze będzie wtedy o wiele krótsze i przyjemniejsze. Leczenie zachowawcze polega na leczeniu zębów, na których utworzyły się zalążki próchnicze, bądź bakterie zdążyły już zaatakować tkanki zęba, ale jeszcze nie dotarły do zębiny. W przypadku leczenia zachowawczego nie musimy stosować środków znieczulających, choć jeśli pacjent jest wyjątkowo wrażliwy na ból, możemy dobrać siłę znieczulenia do potrzeb pacjenta, by wizyta w gabinecie dentystycznym nie wiązała się z żadnymi uprzedzeniami i strachem. Strach skutecznie może wystraszyć pacjentów, dlatego dużą uwagę przykładamy do rozmowy z pacjentem. Dialog pozwala wyjaśnić wszystkie wątpliwości co do konieczności podjęcia leczenia, pomaga uspokoić, zapewnić pacjenta, że jest w dobrych rękach i zastosowanie nowych metod podawania znieczulenia gwarantuje bezbolesność.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz