Materiał Partnera

Dlaczego warto, by dziecko uczyło się j. angielskiego już w przedszkolu

Dlaczego warto, by dziecko uczyło się j. angielskiego już w przedszkolu
W obecnych czasach umiejętne posługiwanie się językiem angielskim stało się koniecznością. Znajomość języka obcego otwiera przed nami nowe, ciekawe perspektywy – możemy liczyć na dobrze płatną i interesującą pracę, podróżować i zwiedzać świat. Mamy szansę poznawać inne kultury i znaleźć przyjaciół na drugim końcu globu. Jeśli jesteśmy rodzicami, warto, żebyśmy zadbali o wczesną edukację maluchów. Im szybciej zaczną uczyć się języka angielskiego, tym łatwiej przyswoją sobie jego zasady. Naukę najlepiej rozpocząć już w przedszkolu.


Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że im wcześniej Twoja pociecha zacznie swoją przygodę z angielskim, tym większa szansa, że szybko oswoi się z obcym językiem? Dzieci, które zaczynają naukę w młodym wieku, komunikują się swobodnie i bez problemu. Poznaj inne zalety inwestycji w lekcje angielskiego przedszkolaków!

Szybkie postępy

Wszyscy rodzice chcą dla swoich pociech tego, co najlepsze. Zapisując dziecko na zajęcia językowe, ułatwiamy mu start w dorosłość i otwieramy przed nimi świat pełen możliwości. Pamiętajmy, że młodsze dzieci bardzo dobrze radzą sobie z opanowaniem nowych dźwięków i słów. Ich aparat mowy jest wciąż niezwykle elastyczny, dlatego w naturalny sposób przyswajają angielską wymowę oraz intonację. To bardzo ważne – dzięki temu dzieci nie boją się mówić i nie wiedzą, co znaczy „bariera językowa”, z którą zmaga się wielu dorosłych, uczących się języka.

Nauka przez zabawę

Pamiętajmy, że nauka przedszkolaków znacząco różni się od lekcji dzieci starszych. W przypadku maluchów stawia się przede wszystkim na zabawę – dzieci uczą się piosenek i biorą udział w grach, podczas których poznają nowe słowa i zwroty. Dzięki temu zdobywają wiedzę w sposób naturalny, który sprawia im wiele radości. Dlatego pamiętajmy, żeby zapisywać maluchy tylko na zajęcia, które kładą nacisk na naukę przez zabawę. Doskonałym wyjściem jest przedszkole, które oferuje wiele ciekawych zajęć dla dzieci, w tym naukę języka angielskiego. Miejscem, które cieszy się zaufaniem rodziców i ich pociech jest niepubliczne Przedszkole Wielka Przygoda w Gdańsku. Zespół profesjonalnych pedagogów oraz ciekawe zajęcia dodatkowe to tylko niektóre zalety przedszkola.

Dbajmy o rozwój naszych dzieci i ułatwmy im start w dorosłość. W przyszłości język angielski będzie miał jeszcze większe znaczenie niż obecnie. Zadbajmy, żeby nasza pociecha mogła swobodnie się nim posługiwać. Dzięki temu bez problemu poradzi sobie w szkole podstawowej i na studiach. Spełni także swoje marzenia o podróżowaniu po świecie, poznawaniu nowych przyjaciół i pracy w międzynarodowym środowisku. Przedszkole z językiem angielskim to doskonała szansa dla wszystkich dzieci.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz