Materiał Partnera

Dlaczego soczewki kontaktowe są lepszym wyborem niż okulary?

Dlaczego soczewki kontaktowe są lepszym wyborem niż okulary?

Żyjemy w czasach, w których bardzo wiele osób zmaga się z wadami wzroku. Czasami są one niewielkie i nie ma konieczności noszenia soczewek kontaktowych czy okularów, jednakże w większości przypadków nie obejdzie się bez nich. Większość osób mając do wyboru okulary oraz soczewki, zazwyczaj decyduje się na okulary, gdyż na pozór są one po prostu łatwiejsze w użytkowaniu - jednak czy faktycznie tak jest? Sprawdź nasz artykuł, w którym przedstawiamy zalety i wady soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe i ich plusy

Soczewki kontaktowe to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż okulary korekcyjne. Przede wszystkim należy tutaj podkreślić, że są niezwykle wygodne. Bez żadnego problemu możemy w nich uprawiać różne sporty i nie martwić się, że będą nam przeszkadzać. Wybierając okulary, niestety musimy być bardzo ostrożni - ponadto znacząco ograniczają swobodę ruchów.

Wiele osób po pewnym czasie rezygnuje z okularów korekcyjnych i decyduje się na soczewki kontaktowe. Z czego to wynika? Głównym powodem jest to, że podczas złej pogody nasze okulary pokryte są wodą czy też parą wodną, a co za tym idzie - bardzo utrudnione jest normalne widzenie. Warto więc wybrać soczewki kontaktowe i nie mieć takich niepotrzebnych problemów.

Jak mówi nam specjalista z Optyk Expres s.c. kolejną zaletą soczewek kontaktowych jest to, że za ich pomocą możemy znacząco zmienić swój wygląd. Umożliwiają one pogłębienie koloru oczu, jak i również całkowitą jego zmianę, więc przy okazji możemy zaskoczyć swoich najbliższych nowym wizerunkiem. Co również istotne - osoby noszące soczewki bez żadnego problemu mogą nosić też okulary przeciwsłoneczne.

Minusy soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe jak wszystko inne mają również swoje wady. Z całą pewnością najważniejszym minusem noszenia soczewek jest to, że trzeba je włożyć do oka. Niby nic takiego, ale dla wielu osób jest to bardzo nieprzyjemna czynność, do której nie mogą się przekonać. Mimo tego, że na rynku już dziś możemy znaleźć bardzo komfortowe soczewki kontaktowe, to i tak po ich włożeniu do oka potrzeba trochę czasu, aby się do nich przyzwyczaić i po prostu przestać je czuć.

Oprócz tego trzeba tutaj podkreślić, że to noszenie soczewek kontaktowych zwiększa ryzyko pojawienia się infekcji oczu. Możemy je minimalizować poprzez ich prawidłowe użytkowanie, a także dbanie o pielęgnację. Warto też rozważyć stosowanie jednodniowych soczewek, które są najbezpieczniejsze.

Następną wadą soczewek jest to, że trzeba nastawić się na koszta. Wybierając okulary korekcyjne, mamy jednorazowy wydatek - co wynika z tego, że zapewniają nam one spokój na bardzo długi czas. Natomiast jeśli chodzi o soczewki kontaktowe to trzeba je zmieniać co jakiś okres czasu, a do tego musimy pamiętać, że niezbędne są produkty do pielęgnacji i inne artykuły. Jednak to nie zmienia faktu, że soczewki są znacznie wygodniejsze niż okulary, więc jeśli możemy sobie pozwolić na ich noszenie, to warto podjąć taką decyzję.

Opracowanie:
Tomaszów Mazowiecki, pl. Kościuszki 9
tel. 500 865 031
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz