Artykuł sponsorowany

Dlaczego prawidłowe ocieplenie elewacji jest takie ważne?

Dlaczego prawidłowe ocieplenie elewacji jest takie ważne?

Odpowiednio ocieplony dom to nie tylko gwarancja komfortowej temperatury w lecie i zimie, ale również właściwe zabezpieczenie ścian zewnętrznych. Żeby termoizolacja była skuteczna, konieczne jest właściwe jej wykonanie. Jakie są najważniejsze funkcje ocieplania elewacji, komu zlecić wykonanie i czym powinna cechować się profesjonalna termoizolacja?

Najważniejsze funkcje ocieplenia

Kiedy mowa o docieplaniu budynku, na myśl przychodzi oczywiście jego podstawowa funkcja, czyli izolacja. Odpowiednie materiały termoizolacyjne sprawiają, że w lecie wnętrze budynku nie nagrzewa się, natomiast zimą nie dopuszcza do nadmiernych strat ciepła. Jednakże to nie jedyna zaleta. Ocieplenie ścian zewnętrznych sprawia, że są one zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami środowiska np. wilgocią. Brak izolacji lub niewłaściwe jej wykonanie może prowadzić do zaciekania wody, w efekcie czego w ścianach zaczną rozwijać się szkodliwe grzyby i pleśnie, stopniowo niszczące materiały budowlane i zagrażające zdrowiu domowników.

Komu zlecić wykonanie?

W dzisiejszych czasach do wykonania docieplenie budynku należy zatrudnić profesjonalną firmę. Przykładem może być przedsiębiorstwo Fudal, którego siedziba znajduje się w miejscowości Stróża na terenie województwa małopolskiego. Korzystanie z usług specjalistów to zawsze gwarancja najwyższej jakości. Profesjonalne firmy zajmujące się ocieplaniem budynku to nie tylko zespół doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Ogromną zaletą jest również znajomość materiałów budowlanych i możliwość sprowadzania tych najlepszych.

Jak wygląda właściwe ocieplenie?

Właściwe ocieplenie budynku bardzo łatwo rozpoznać. Powinno charakteryzować się przede wszystkim:

  • Odpowiednią izolacją termiczną – właściwe ocieplenie może nawet kilkukrotnie obniżyć roczne koszty ogrzewania oraz klimatyzacji budynku.
  • Estetyką – wygląd elewacji ma ogromne znaczenie i jest wizytówką każdego domu.
  • Trwałością – materiały wykorzystane do stworzenia docieplenia powinny cechować się wieloletnią trwałością, aby właściciel budynku nie musiał po kilku sezonach inwestować w ich wymianę.

Wbrew pozorom, termoizolacja nie może stwarzać szczelnej i nieprzepuszczające powietrza powłoki. Powinna umożliwiać „oddychanie” ścian przy jednoczesnym hamowaniu wilgoci oraz nadmiernych strat ciepła. Wiele osób decyduje się na samodzielne ocieplenie budynku, lecz bardzo często jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Żeby stworzyć trwałą i estetyczną termoizolację, trzeba mieć właściwą wiedzę oraz dostęp do porządnych materiałów budowlanych. Bez tego nawet największe starania na nic się nie zdadzą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz