Artykuł sponsorowany

Dlaczego poziomki kupować w sprawdzonych firmach ogrodniczych? – Baron Plants

Dlaczego poziomki kupować w sprawdzonych firmach ogrodniczych? – Baron Plants

Poziomki to tuż obok truskawek i malin jedne z najczęściej uprawianych owoców w naszych ogrodach. Chociaż są małe i niepozorne kryje się w nich wiele wartości odżywczych. Dlatego chętnie spożywamy je samodzielnie, a także jako dodatek do innych potraw. Ich uprawa jest bardzo prosta, ale wyzwanie stanowi wybór odpowiednich sadzonek. Z tego względu najlepiej kupować je w sprawdzonych firmach ogrodniczych, takich jak Baron Plants.

Poziomki a wartości odżywcze

Poziomka pospolita nazywana również czerwoną jagodą to popularny w Polsce owoc, który owocuje przede wszystkim w czerwcu i lipcu, ale niektóre odmiany zapewniają plony nawet do października. Poziomki wykazują wiele prozdrowotnych właściwości, dlatego od lat wykorzystuje się ich dobrodziejstwa. Jak tłumaczy właściciel firmy ogrodniczej Baron Plants, która specjalizuje się w sprzedaży sadzonek poziomek:

Ich owoce są bogatym źródłem rozmaitych witamin i minerałów. Spora zawartość witaminy C pozytywnie wpływa na odporność i pomaga walczyć z infekcjami, natomiast potas i flawonoidy usprawniają pracę układu krwionośnego. Ponadto bakteriobójcze właściwości poziomek wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. Są również niskokaloryczne, więc mogą spożywać je także osoby będące na diecie.

Warto też wspomnieć, że nie tylko owoce, ale też liście poziomek są dobre dla zdrowia – wspomagają leczenie chorób żołądkowych czy biegunki.

Wysokiej jakości sadzonki poziomek

Doskonałe właściwości zdrowotne oraz mnogość wartości odżywczych poziomek jednoznacznie przemawiają za hodowlą tych owoców. Tym bardziej że ich uprawa wcale nie jest skomplikowana. Pracownicy firmy ogrodniczej Baron Plants podkreślają, że poziomki posadzone w jednym miejscu mogą rosnąć w nim przez 4-5 lat. Dlatego, aby cieszyć się smacznymi owocami i bezproblemową uprawą, kluczowy jest wybór odpowiedniej odmiany. W tym również pomoże firma Baron Plants.

Przedsiębiorstwo, którego siedziba znajduje się w Łagiewnikach, posiada w branży ogrodniczej wieloletnie doświadczenie. Specjalnością firmy są sadzonki poziomek, ponieważ to właśnie od nich zaczynała swoją działalność. Dzięki temu klienci znajdą w Baron Plants wysokiej jakości rozsady poziomek, które wyhodowane zostały z dbałością o wszelkie standardy związane z uprawą i pielęgnacją. Są to sadzonki zdrowe oraz bez żadnych szkodników i patogenów. Firma oferuje różne odmiany poziomek, które dostarczane są na terenie całej Polski.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz