Materiał Partnera

Dlaczego pies powinien jeść karmę bezzbożową?

Dlaczego pies powinien jeść karmę bezzbożową?

Jako opiekun pragniesz dla swojego psa tego, co najlepsze. Regularnie zabierasz go na kontrole weterynaryjne, dbasz o jego kondycję fizyczną i zbilansowaną dietę. Jednak zakup wartościowej karmy wcale nie jest takim prostym zadaniem. Do wyboru masz wiele produktów zróżnicowanych pod względem składu, wartości odżywczych i ceny. Sporą popularnością cieszą się karmy z dodatkiem zbóż, ale czy Twój pies powinien się nimi zajadać? Zapraszamy do lektury!

Zboża w diecie psa – tak czy nie?

Układ pokarmowy psa jest bardzo podobny do układu pokarmowego człowieka, a proces trawienia pokarmów zajmuje zwierzęciu do kilkunastu godzin. Najważniejszą rolę w diecie psa (do 70%) powinno odgrywać białko, które można znaleźć w mięsie i podrobach. Dla zdrowia czworonoga ważne są też nienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w rybach i olejach roślinnych oraz witaminy, makro- i mikroelementy, w które bogate są owoce i warzywa. Ich również nie może zabraknąć w diecie Twojego psa.

Zboża należą do grupy węglowodanów, a psy nie potrzebują spożywać ich w takich ilościach jak ludzie. Co ważne, nasi pupile nie produkują enzymu, który umożliwia rozbijanie dużych cząstek węglowodanów na mniejsze. Skutkuje to nadmiernym obciążeniem trzustki, co może prowadzić do niestrawności, alergii pokarmowych, a nawet otyłości. Warto jednak podkreślić, że psy w pewnym stopniu przystosowały się do trawienia skrobi, dlatego jeśli w karmie dla psa znajdują się ziemniaki lub strączki, nie trzeba spisywać jej na straty.

Karmy bezzbożowe i z obniżoną zawartością zbóż

Niezależnie od tego, czy kupujesz swojemu psu karmę suchą, czy mokrą, zwróć uwagę na to, by zawierała ona jak najwięcej białka pochodzenia zwierzęcego. Szeroki wybór wartościowych karm dla czworonożnego domownika znajdziesz w internetowym sklepie zoologicznym EKO-MI. W sprzedaży są karmy bezzbożowe oraz karmy z obniżoną zawartością zbóż, które są najbardziej polecane przez weterynarzy i profesjonalne hodowle. Zwróć uwagę na psie jedzenie marki Prima Dog, które wyróżnia się świetnym składem i wyjątkowymi walorami smakowymi. Gwarantujemy, że Twój pupil je pokocha!

Wspomniany wyżej sklep oferuje również jakościowe przysmaki dla psów, trwałe zabawki oraz artykuły pielęgnacyjne dla zwierząt domowych. Zamówienia realizowane są w ciągu 48 godzin, a ceny produktów – konkurencyjne. Jeśli wartość przesyłki przekroczy 199 zł, nie zapłacisz ani złotówki za kuriera. Nie czekaj! Już teraz zapoznaj się z pełną ofertą sklepu internetowego EKO-MI i wrzuć coś do wirtualnego koszyka. Twój pies będzie Ci wdzięczny!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz