Materiał Partnera

Dlaczego olejek z drzewa herbacianego to dobry środek dezynfekujący?

Dlaczego olejek z drzewa herbacianego to dobry środek dezynfekujący?

Olejek z drzewa herbacianego chętnie wykorzystywany jest w kosmetykach dla osób z cerą trądzikową, ale to nie jedyne zastosowanie tego produktu. Olejek z drzewa herbacianego, a konkretnie z liści drzewa herbacianego, to środek antyseptyczny. Jak możemy go bezpiecznie stosować i co może dać nam dodatek takiego olejku do kosmetyków, których używamy na co dzień? - Przyjrzyjmy się mocy naturalnego produktu, który ma naprawdę wyjątkowe działanie.

Właściwości olejku z drzewa herbacianego

Zacznijmy od tego, że olejek z drzewa herbacianego uznawany jest za silny antyseptyk pochodzenia naturalnego, czyli w dużym uproszczeniu – środek działający odkażająco. Antyseptyka to postępowanie, które ma na celu niszczenie drobnoustrojów na skórze, w błonach śluzowych oraz w zakażonych ranach. Środek antyseptyczny może być jednocześnie środkiem dezynfekującym, czyli środkiem niszczącym drobnoustrojów i ich przetrwalników na przedmiotach i powierzchniach użytkowych. Olejek z drzewa herbacianego to tak naprawdę ekstrakt z liści drzewa herbacianego i w praktyce wykorzystywany jest przede wszystkim w kosmetykach, które służą do pielęgnacji skóry, jednak jak mówią nam przedstawiciele z firmy Naturalne Aromaty 2, olejek herbaciany może też wspomagać leczenie infekcji dróg oddechowych, czy zwalczanie grypy.

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego przy leczeniu i pielęgnacji skóry trądzikowej

Jak już wspomnieliśmy, olejek z drzewa herbacianego jest wykorzystywany przede wszystkim w kosmetykach, które służą do pielęgnacji skóry – a konkretnie skóry trądzikowej. Olejek z drzewa herbacianego nie tylko niszczy drobnoustroje, bakterie, oczyszcza skórę, ale też normalizuje pracę gruczołów łojowych. Dzięki zastosowaniu kosmetyków z odpowiednią zawartością olejku z drzewa herbacianego dobrej jakości skóra staje się mniej tłusta i błyszcząca, przyjemniejsza w dotyku, z czasem też przyjemniejsza dla oka. Olejek z drzewa herbacianego działa na skórę regenerująco. Zaleca się więc dodawanie odpowiednich proporcji tego ekstraktu do kosmetyków, których używamy na co dzień – może to być żel do mycia twarzy (lub inny podobny preparat), krem, olejek do pielęgnacji skóry, maseczka do twarzy. Możemy też bez obaw stosować olejek z drzewa herbacianego do sauny dla cery, tzw. parówki. Jest tylko jedna bardzo ważna uwaga: kupując produkt, koniecznie zwróćmy uwagę na to, by był to olejek stuprocentowy – to musi być produkt w 100% pod nazwą melaleuca alternifolia oil.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz