Artykuł sponsorowany

Dlaczego okulary z apteki są niebezpieczne dla zdrowia?

Dlaczego okulary z apteki są niebezpieczne dla zdrowia?

Zmysł wzroku to jeden z podstawowych rodzajów zmysłów Pozwala na komfortowe życie i samodzielne wykonywanie wielu czynności dnia codziennego. O tym, jak ważne jest prawidłowe widzenie zwykle dowiadujemy się za późno w momencie stwierdzenia pierwszych oznak zmian w strukturze oka. Dlaczego nie należy kupować okularów z apteki? Czy samodzielnie można dobrać moc okularów do zaobserwowanych zmian chorobowych?

Na czym polega diagnozowanie wad wzroku?

Zaobserwowanie u siebie problemów z wyraźnym widzeniem, a nawet trudne do określenia bóle głowy, uczucie zmęczenia oczu może być objawem chorób oczu. W gabinetach okulistycznych takich jak ten w Warszawie, przy ulicy Młynarskiej, a mianowicie Gawron Lech dr n. med. spec. okulista, dokonuje się przy użyciu specjalistycznych narzędzi i sprzętu okulistycznego oceny prawidłowości budowy i funkcjonowania gałki ocznej.

Autorefraktometria, bo tak nazywa się komputerowa ocena wady wzroku ma za zadanie ocenić ostrość wzorku przed i po założeniu okularów. Badaniu podlega też stan powiek i spojówek i przedni odcinek oka przy pomocy biomikroskopu z lampą szczelinową. Szczegółowe przyjrzenie się zmianom w narządzie wzroku pozwala ocenić rodzaj i wielkość ubytków w każdym oku, czego nie są w stanie wychwycić żadne nawet najdroższe okulary gotowe z apteki. Okulary apteczne — kupione bez badania optometrycznego, robione są według ogólnego szablonu, stałej odległości i wysokości położenia, a sam materiał użyty do ich budowy jest podłej jakości. Zwykle jest to szkło lub tworzywo o żadnej klasie optycznej i tym samym słabym odwzorowaniu obrazu.

Dlaczego okulary korekcyjne kupuje się u optyka?

Okulary od optyka pozwalają przywrócić prawidłowe widzenie. Wysokiej jakości materiał do produkcji szkieł dodatkowo uszlachetniony powłokami anty UV pozwala zabezpieczyć wzrok przed szkodliwym działaniem słońca. Dodatkowo dla osób ze złożoną wadą wzroku, okulista bez problemu dobierze szkła progresywne — zastępujące kilka par klasycznych okularów do dali, bliży, czy wyraźnego widzenia pośrednich dystansów.

Opracowanie:
Warszawa, Młynarska 8/12
tel. 22 632 77 05
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz