Materiał Partnera

Dlaczego okulary słoneczne najlepiej kupić u optyka?

Dlaczego okulary słoneczne najlepiej kupić u optyka?

Po okulary korekcyjne wszyscy udajemy się do salonu optycznego ‐ to dla nas oczywiste, bo takie okulary musi przecież wykonać fachowiec. Niestety, w przypadku okularów słonecznych nie jest to już dla nas tak oczywiste. Dlatego często takie okulary kupujemy w butikach, na różnych plenerowych stoiskach, albo w sieci. Tymczasem, nieprawidłowo wykonane okulary słoneczne mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego wzroku.

Okulary słoneczne ‐ to nie tylko modny gadżet

W ciemnych okularach niemal każdy wygląda znacznie bardziej stylowo, jednak trzeba pamiętać, że takie okulary to nie tylko modny dodatek. Ich najważniejszym zadaniem jest ochrona naszych oczu przed silnym światem słonecznym. Dlatego też, kupując okulary na lato, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy pasują one do aktualnych trendów, ale także upewnić się, że zapewnią naszym oczom odpowiednią ochronę. Same przyciemniane szkła nie wystarczą ‐ co więcej, mogą one nawet zaszkodzić naszym oczom. Najważniejsze, by takie okulary posiadały odpowiednie filtry UV. Takie okulary znajdziemy w salonie optycznym Ga Pa Beata Gajowiak.

Jakie filtry powinny mieć okulary przeciwsłoneczne?

Podstawowym i najważniejszym filtrem, jest oczywiście filtr UV. Filtr może mieć różną moc. Powinien chronić nas przed promieniowaniem UVA, UB i UVC.  Okulary z podstawowym filtrem możemy nosić w warunkach równomiernego nasłonecznienia. Właściwe dla nas okulary pomoże dobrać optyk ‐ powinny być one dostosowane zarówno do warunków panujących na zewnątrz, jak i do wrażliwości naszych oczu. Ciekawym rozwiązaniem są także okulary z filtrem polaryzacyjnym. Takie okulary niwelują światło które jest szkodliwe dla oczu. Chodzi tu o światło, które odbija się od jasnych powierzchni. Takie okulary przydadzą się nam nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale także zimą. Są niezastąpione podczas wyjazdów na narty. To, ile światła będą przepuszczać takie okulary, zależy od zastosowanego do ich produkcji filtra UV. Pamiętajmy, że ciemne okulary bez filtra, sprawiają, że do naszego oka dostaje się więcej szkodliwego światła, niż w przypadku chodzenia w ogóle bez okularów słonecznych.

Gotowe na każdą pogodę ‐ okulary z fotochromem

Rozwiązaniem, które warto rozważyć, są okularu z fotochromem. To okulary, które reagują na warunki panujące na zewnątrz. Szybki ciemnieją w zależności od nasłonecznienia. Dzięki temu w pomieszczeniach nasze okulary są całkiem jasne, a gdy wyjdziemy na nasłonecznioną ulicę, zmieniają się w okulary przeciwsłoneczne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz