Artykuł sponsorowany

Dlaczego napisanie pisma procesowego lepiej powierzyć prawnikowi?

Dlaczego napisanie pisma procesowego lepiej powierzyć prawnikowi?

W toku każdej sprawy sądowej sporządzanie pism procesowych jest niezbędne. Część osbó wstydzi się skorzystania z obsługi prawnej i próbuje samodzielnie przygotowywać wnioski oraz odpowiedzi do sądu. Niektóre sprawy, zwłaszcza rozwodowe czy o alimenty, są jednak bardzo skomplikowane, a treść pisma procesowego może przesądzić na korzyść jednej ze stron. Dlatego też sporządzanie dokumentacji prawnej lepiej powierzyć sprawdzonej kancelarii adwokackiej.

Co to jest pismo procesowe?

Mianem pisma procesowego określa się wszystkie oświadczenia oraz wnioski obydwu stron postępowania, które są składane w danym postępowaniu cywilnym poza rozprawą. Aby dokument ten miał moc i mógł być brany pod uwagę w postępowaniu, musi spełniać szereg wymogów. Niezbędne jest oznaczenie właściwego sądu i rodzaju samego pisma, imion i nazwisk lub nazw stron (ich ustawowych przedstawicieli i pełnomocników), a także osnowa dokumentu i wskazanie faktów, na których wniosek jest oparty. Nie wolno ponadto zapomnieć o złożeniu podpisu strony oraz wymienieniu załączników. Jeśli chodzi o treść dokumentu, to może ona dotyczyć zarówno kwestii formalnych, jak i merytorycznych, a ponadto również ubocznych. Pisma procesowe dzielą się na inicjujące postępowanie oraz składane w jego toku. W przypadku, kiedy dany dokument nie spełnia wymogów formalnych, sąd wezwie stronę do jego poprawy lub uzupełnienia pod rygorem zwrotu. Sprawa może się jednak przez to znacznie opóźnić. Pismo procesowe można wprawdzie sporządzić we własnym zakresie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak powierzenie tego zadania biuru prawnemu, takiemu jak Kancelaria Adwokacka Krzystofa Gulawskiego. Dzięki temu dokument zostanie opracowany rzetelnie i w zgodzie z obowiązującymi wymogami ustawowymi oraz przepisami prawa.

Pozew sądowy

Szczególnym przypadkiem pisma procesowego jest pozew sądowy. Dokument ten składany jest przez w procesie cywilnym przez powoda i ma na celu wszczęcie postępowania w danej sprawie. Jest więc pismem inicjującym, w którym powód domagający się ochrony prawnej zwięźle przedstawia swoje żądania. Pozew musi zawierać oznaczenie właściwego sądu; dokładnie oznaczenie osób biorących udział w sprawie, oznaczenie samego pisma (pozew), żądanie (o co jest wnoszony pozew) oraz jego uzasadnienie wraz ze wskazaniem dowodów na jego poparcie, a ponadto wykaz załączników i dowód wniesienia opłaty, jeśli pozew jej podlega. Ponieważ pozew jest jednym z najważniejszych pism procesowych, w jego napisaniu pomoc prawna jest wręcz niezbędna. Kancelaria adwokacka adwokata Krzysztofa Gularowskiego zajmuje się udzielaniem porad prawnych w zakresie:

  • prawa rodzinnego i opiekuńczego,

  • prawa karnego,

  • prawa cywilnego,

  • prawa gospodarczego.

Reprezentacja prawna obejmuje osoby zamieszkujące w Kołobrzegu i okolicach. Adwokaci sporządzają niezbędne pozwy, wnioski, apelacje i zażalenia, a ponadto reprezentują klientów w postępowaniach sądowych.

Opracowanie:
Kołobrzeg, Armii Krajowej 11a lok. 2
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz