Materiał Partnera

Dlaczego należy odpowiednio pakować przesyłki?

Dlaczego należy odpowiednio pakować przesyłki?

Jeśli chcemy nadać przesyłkę kurierem, musimy liczyć się z tym, że stawia on pewne wymagania odnośnie zapakowania przesyłki. Zasadniczo każda firma kurierska ma nieco inne zasady przyjmowania zapakowanych przesyłek, ale pewne rzeczy się powtarzają, więc spróbujemy skupić się na nich i powiedzieć wam jak, krok po kroku, właściwie przygotować przesyłkę do nadania tak, aby uniknąć kłopotów i zapewnić szybkie i bezproblemowe przyjęcie przesyłki.

Co przygotować do zapakowania towaru?

Firma kurierska ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo przesyłki w trakcie transportu oraz załadunku i rozładunku towarów. Między innymi z tego powodu nie przyjmą oni do wysłania przedmiotu, którego bezpieczeństwo jest zagrożone na przykład dlatego, że nie posiada on odpowiedniego opakowania. To w gestii nadawcy jest takie opakowanie przedmiotu, by nie uległ on uszkodzeniu już na pierwszym zakręcie. Najczęściej przesyłamy przedmioty średniej wielkości i małe, a takie najwygodniej jest pakować w pudła kartonowe. Nie wystarczy jednak włożyć przedmiot do pudełka, zamknąć je i po sprawie. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, o których także warto pamiętać. Jeśli często korzystamy z usług firm kurierskich i nadajemy różne przedmioty, dobrze jest zaopatrzyć się w akcesoria do pakowania towarów różnej wielkości i asortymentu. Zupełnie małe przedmioty można nawet przesyłać zapakowane jedynie w kopertę bąbelkową, do większych lepiej jednak zastosować pudło z tektury. Karton, tekturę falistą do zapakowania przedmiotów o niestandardowych wymiarach, czy kartonowe pudło trzeba dopasować do wielkości przesyłanego towaru. Musi ono być na tyle duże, by przedmiot nie wystawał, ani nie dotykał ścianek pudła. Oprócz kartonu warto także mieć w zasięgu ręki szeroką taśmę do pakowania, jakiś materiał wypełniający – styropian, ścinki gazet, zmięta folia bąbelkowa – oraz folię typu stretch albo folię bąbelkową, jeśli mamy do czynienia z artykułami, które mogą ulec zarysowaniu lub stłuczeniu.Pakowanie przesyłki

Przedmioty o nieregularnych kształtach dobrze jest najpierw w coś owinąć i dopiero wtedy włożyć do pudła tekturowego. Przestrzeń, która pozostaje między przedmiotem a ściankami pudła dobrze jest czymś wypełnić, by przedmiot nie przesuwał się pod działaniem sił w trakcie transportu. Pudła kartonowe i inne akcesoria można kupić w sklepie Vimini, albo nawet w punkcie obsługi firmy kurierskiej. Pudło po zapakowaniu i wypełnieniu materiałem zabezpieczającym należy zamknąć i dobrze zakleić szeroką taśmą klejącą. Dobrze jest wzmocnić taśmą pakową także rogi pudła i jego dno. Na paczce nakleja się list przewozowy, gdzie podane są informacje o adresacie i nadawcy, więc musi ona to umożliwiać. Nawet mimo dobrego zabezpieczenia przesyłki, warto ją ubezpieczyć.

Opracowanie:
Rybnik, Rybnicka 15
tel. 501 242 714
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz