Dlaczego musisz odwiedzić Mazury? Odkryj 5 powodów

Dlaczego musisz odwiedzić Mazury? Odkryj 5 powodów

Mazury nie bez powodu określane są przez wiele osób cudem natury. Region ten oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i osób, które chcą w spokoju odpocząć podczas urlopu. Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje w Polsce? Przeczytaj nasz artykuł i odkryj 5 powodów, dla których koniecznie musisz wybrać się na Mazury w tym roku.

1. Przeżyj niezapomniany spływ kajakowy Krutynią

Wybierasz się na wakacje na Mazurach? Koniecznie odwiedź Krutyń, wioskę nad rzeką Krutynią, która znajduje się w malowniczym otoczeniu, czyli w samym sercu Puszczy Piskiej. Bliskość lasów nie jest jednak głównym atutem tego miejsca. Najważniejszą atrakcją przyciągającą rzeszę turystów są spływy kajakowe. Szklak kajakowy na Krutyni określany jest jako jeden z najbardziej niesamowitych i wyjątkowo malowniczych szlaków. Podczas przeprawy kajakiem podziwiać możesz bujną roślinność oraz obserwować życie tutejszych zwierząt. Na szczególną uwagę zasługują rośliny wodne oraz rozmaite gatunki ryb. Krutyń do świetna baza noclegowa. Jeśli szukasz noclegu na Mazurach, koniecznie zapoznaj się z ofertą tutejszych pensjonatów.

2. Odwiedź Mikołajki i poczuj mazurską atmosferę

Jednym z bardziej popularnych letniskowych miasteczek na Mazurach są właśnie Mikołajki. Co roku miejsce to oblegane jest przez wielu turystów, jednak nie ma się czemu dziwić. To świetne miejsce dla fanów żeglarstwa. Można wypożyczyć tu bez problemu sprzęt wodny i skorzystać z atrakcji. W mieście organizowane są ciekawe festiwale i spotkania, więc jeśli szukasz miejsca na imprezę, koniecznie odwiedź Mikołajki. W wolnej chwili możesz wybrać się na spacer promenadą lub odpocząć w jednej z restauracji. Poza tym znajdziesz tu bogatą bazę noclegową, więc jeśli chcesz spędzić miło czas w hotelu na Mazurach, wybierz nocleg właśnie tutaj.

3. Wybierz się do Giżycka i odkryj twierdzę Boyen

Kolejny ośrodek wypoczynkowy warty uwagi to Giżycko. Miasteczko jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nie bez kozery mianowane zostało polską stolicą żeglarstwa. W pobliżu znajduje się aż siedem jezior i kilka mniejszych zbiorników. To idealne miejsce dla fanów wędkarstwa. Znajduje się tu również jedna z bardziej popularnych atrakcji na Mazurach, czyli Twierdza Boyen. Twierdza w kształcie gwiazdy z pewnością robi wrażenie. Na turystów czekają liczne ścieżki spacerowe, a w sezonie na terenie twierdzy odbywają się ciekawe imprezy. Musisz tu przyjechać!

4. Zobacz Wilczy Szaniec w Gierłoży

Wilczy Szaniec to miejsce szczególne pod względem historycznym. To tutaj znajdowała się pilnie strzeżona i wyposażona w liczne zabezpieczenia kwatera główna Adolfa Hitlera, w której podejmowano wiele decyzji mających wpływ na losy Europy. Lokalizacja była oczywiście nieprzypadkowa, pośród lasów i jezior, z dala od dużych ośrodków miejskich. Dziś Wilczy Szaniec udostępniony został turystom, którzy mogą zwiedzać obiekt i dowiedzieć się więcej o mrocznej historii. Na odwiedzających czeka też hotel i restauracja oraz parking.

5. Weź udział w rejsie statkiem po Kanale Elbląskim

Kanał Elbląski łączy dziś Ostródę z Elblągiem. Jest najdłuższym szlakiem żeglugowym w Polsce. Ciekawostką wartą odnotowania jest z pewnością fakt, że zastosowano tu system śluz i pochylni, którego stworzenie konieczne było ze względu na sporo różnicę poziomów. Sprawia to, że podczas rejsu statki poruszają się po trawie, co daje niesamowite wrażenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz