Materiał Partnera

Dlaczego INDIBA® ACTIV CT 8 to przełom w rehabilitacji?

 Dlaczego INDIBA® ACTIV CT 8 to przełom w rehabilitacji?

Rehabilitacja i fizjoterapia odgrywają niezwykle ważną rolę w powrocie do pełnej sprawności fizycznej, a także pozbyciu się różnego rodzaju dolegliwości oraz bólu. Oprócz standardowego leczenia ruchem i masażów fizjoterapeuci coraz częściej sięgają po innowacyjne technologie, które przyspieszają regenerację urazów. Właśnie taką technologią jest INDIBA® ACTIV CT 8 – poznaj szczegóły!

Czym jest technologia INDIBA® ACTIV CT 8?

Fizjoterapia z wykorzystaniem urządzenia INDIBA® ACTIV CT 8 opiera się na połączeniu terapii manualnej, ruchu i nowoczesnej technologii. Innowacyjne elektrody, w które wyposażone jest urządzenie, dostarczają do tkanek oraz komórek termiczny i nietermiczny prąd, co stymuluje ich naturalne mechanizmy regeneracji. Jest to urządzenie stworzone w Hiszpanii, a jego działanie i skuteczność zostały potwierdzone w setkach badań oraz publikacji naukowych. Kluczowym elementem jest zastosowanie systemu Proionic®, który odpowiada za utrzymanie stałego natężenia prądu na poziomie 448 kHz. Jak potwierdzają badania, jest to częstotliwość zapewniająca największy i najlepszy wpływ na leczone tkanki.

Jakie efekty daje INDIBA® ACTIV CT 8?

Urządzenie INDIBA® ACTIV CT 8, czyli cell therapy, oddziałuje dogłębnie na uszkodzone tkanki i komórki. Zastosowanie prądu sprawia, że komórki zostają lepiej dotlenione, dochodzi do ich biostymulacji, a także szybszego wydalenia toksyn i produktów przemiany materii, co skutkuje przyspieszeniem procesów regeneracyjnych. Ogromną zaletą technologii INDIBA® ACTIV CT 8 jest możliwość jej zastosowania nawet od razu po powstaniu urazu. Inne zauważalne natychmiastowo efekty terapii to m.in.:

  • zmniejszenie bólu i stanu zapalnego,

  • redukcja obrzęku,

  • stymulacja produkcji komórek macierzystych,

  • przyspieszenie procesu gojenia,

  • szybsza regeneracja ścięgien, mięśni, chrząstek i skóry.

Zastosowanie INDIBA® ACTIV CT 8

Terapia INDIBA® ACTIV CT 8, ze względu na to, że przyspiesza regenerację komórek i skraca czas powrotu do pełnej sprawności nawet o 50%, zdecydowanie najczęściej jest wykorzystywana w procesie rehabilitacji. Białostocki gabinet fizjoterapii GlobalFizjo, oferujący leczenie z wykorzystaniem urządzenia INDIBA® ACTIV CT 8, do tego typu rehabilitacji zachęca szczególnie sportowców, którym zależy na szybkim i skutecznym wróceniu do sprawności.

To jak skuteczna jest fizjoterapia z zastosowaniem INDIBA® ACTIV CT 8 doskonale potwierdza fakt, że jest wykorzystywana przez wiele największych klubów i drużyn sportowych, takich jak np. FC Barcelona, Real Madryt, Arsenal, FC Liverpool czy Bayern Monachium.

Opracowanie:
Białystok, Warszawska 39 lok. 3
tel. 509 352 669
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz